Były przewodniczący PO Grzegorz Schetyna był gościem Radia Wrocław i wypowiedział się na temat problemów kierownictwa partii.

— Borys Budka ma trudny czas. Odsuwanie na boczny tor donalda Tuska, mnie i innych ludzi, którzy tworzyli Platformę Obywatelską, to błąd — ocenił Schetyna.

— Platforma ma przewodniczącego. Jest po wyborach ponad pół roku i nie ma takiej potrzeby, żeby dokonywać zmian. Dzisiaj przed nami to, co jest po stronie opozycyjnej, to ustalić relacje między partiami, środowiskami, klubami parlamentarnymi opozycji, a w samej PO, KO – wybory władz klubu i przygotowanie takiego politycznego planu na przyszłość, jak ma wyglądać opozycja, jakie mają być wzajemne relacje, jak przepracować te relacje, żeby być gotowym do wyborów samorządowych i parlamentarnych w 2023 r. — oznajmił były lider ugrupowania.

Zobacz również: Donald Tusk wróci? Przełomowy moment w PO: „Jest najlepszy na wojnę”

Zapytany przez dziennikarza, kto tak naprawdę teraz rządzi w PO, wskazał, że „wszystko jest jasne” i tą osobą jest Borys Budka.

— Jest przewodniczącym partii i szefem klubu do czasu tych nowych wyborów i to jest bardzo czytelne — kontynuował polityk.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

— Ma trudny czas, bo jest po wyborach parlamentarnych i musi być autorem jako lider PO, największej partii opozycyjnej, nie tylko pomysłu na same PO i KO, ale na całą opozycję. Zawsze tak jest, że od szefa największej partii opozycyjnej najwięcej zależy. To jest na jego barkach, na jego głowie i musi sobie z tym poradzić, i to jest ten czas. Początek sezonu, koniec wakacji, więc będzie oczekiwanie takich nowych przyszłościowych scenariuszy i Borys Budka i PO muszą te scenariusze przedstawić — stwierdził Grzegorz Schetyna.

Dodał, że należy pamiętać o wszystkich tych, którzy partię zakładali.

— Uważam, że doświadczenia tych ludzi, którzy zakładali PO – Tuska, moje, nas wszystkich – powinny być wykorzystane, bo z nich wynika i te 20 lat funkcjonowania PO, i wielka historia wyborczych zwycięstw. Trzeba po prostu do tego wrócić, wyciągnąć wnioski i cały czas szukać nowej drogi — ocenił.

źródło: tvp.info

(Visited 204 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj