Jerzy Borowczak, poseł PO był gościem „Super Expressu”. Wypowiedział się na temat kryzysu w Platformie Obywatelskiej i ocenił, czy Donald Tusk mógł zmienić ten stan rzeczy.

Donald Tusk jest najlepszy na wojnę, myślę, że mógłby wrócić — stwierdził Jerzy Borowczak.

Od wielu tygodni Platforma Obywatelska nie może znaleźć na siebie konkretnego pomysłu. Złotym środkiem na wyjście z tych problemów mają być zaplanowane na początek września wyjazdowe posiedzenia zarządu PO.

Gazeta przytoczyła wypowiedzi niektórych polityków, którzy nie są zadowoleni z działań partyjnych władz.

— Nie wygramy wyborów z Budką, czy Schetyną — mówił Antoni Mężydło.

Jerzy Borowczak zachował nieco więcej optymizmu i wskazał, że to były premier Tusk mógłby być lekiem na bieżące problemy.

— Tusk był świetnym szefem PO i myślę, że mógłby wrócić. Jego talenty są mi znane. Musiałby jednak trochę poczekać, bo całkiem niedawno wybraliśmy nowe władze, ale poradziłby sobie w roli szefa, na wojnę byłby Tusk najlepszy — ocenił Borowczak.

Zobacz również: Szumowski na luksusowym jachcie biznesmena. Tusk nie darował byłemu ministrowi

Według niego były szef RE to „bardzo komunikatywny i inteligentny polityk, z każdym porozmawia, uśmiechnie się, ale jak trzeba to i skarci”.

— To przecież z Tuskiem potrafiliśmy wiele razy z rzędu wygrywać wybory. I wygrywalibyśmy pewnie do dziś, gdybyśmy nie zrobili reformy podwyższającej wiek emerytalny, której nie skonsultowaliśmy ze społeczeństwem — podsumował polityk.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 767 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj