Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna był gościem Roberta Mazurka w porannym programie RMF FM. Odniósł się m.in. do wczorajszego zachowania posłów swojej formacji.

Schetyna stwierdził na antenie, że jest przeciwnikiem zdalnych obrad Sejmu, odbywających się za pośrednictwem Internetu. Redaktor Mazurek przypomniał byłemu szefowi PO, iż ten przez lata występował jako gorący zwolennik takich rozwiązań. Prowadzący zapytał też polityka o zachowanie posłów Koalicji Obywatelskiej, którzy przyszli na posiedzenie w maseczkach i robili sobie w nich zdjęcia, a następnie wrzucali do mediów społecznościowych.

— To nie przystoi. Sytuacja jest zdecydowanie poważna. Ale jest też inna niż zwykle, więc chyba niektórzy, nie do końca czując powagę sytuacji, chcieli udokumentować swoją obecność w Sejmie w takim szczególnym momencie — stwierdził Grzegorz Schetyna.

Następnie Mazurek przypomniał posłowi o tym, że kiedyś popierał głosowanie drogą elektroniczną:

— Jak to jest, co takiego się stało, że partia która namawiała do głosowania przez Internet, teraz jest przeciwko? Ja panu przypomnę szefa MSWiA z kwietnia 2008 roku, Grzegorza Schetynę. Pan się uśmiecha. „Umożliwienie wyborcom głosowania przez Internet to wyzwanie nowych czasów. Głosowanie drogą elektroniczną nie stwarza żadnych zagrożeń. Grzegorz Schetyna w 2008 roku. Po 12 latach nie wierzycie w głosowanie przez Internet. Ale w programie Platformy z zeszłego roku, który przyjmowano gdy przewodniczącym Platformy Obywatelskiej był kto? Grzegorz Schetyna.

— W jakim kontekście? Proszę o pytanie.

— To oczywiście chodziło o głosowanie powszechne Polaków do Sejmu. Wtedy chcieliście głosowania przez Internet. Dlaczego Platforma z Konfederacją upierają się, by posłowie nie mogli głosować (zdalnie przez Internet – dop.) w Sejmie?

Następnie Mazurek zapytał Schetynę o to, jak widzi przyszłość kandydatury skompromitowanej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej:

— Ostatnie pytanie. Pytanie polityczne. Gdyby te wybory odbyły się nie 10 maja, ale później. Jesienią, albo Bóg raczy wiedzieć kiedy, zimą. To czy pana zdaniem Małgorzata Kidawa-Błońska powinna raz jeszcze kandydować w wyborach? Czy jeszcze raz jeszcze powinniście przeprowadzać prawybory i wyłaniać kandydata?

— To decyzja Koalicji Obywatelskiej i oczywiście Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Ja uważam, że jeśli te wybory będą przesunięte to wszystko się otworzy na nowo — odpowiedział Schetyna.

Przeczytaj również: Minister zdrowia Łukasz Szumowski został nazwany tchórzem. Ostro odpowiedział Kidawie-Błońskiej

źródło: RMF FM

(Visited 354 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj