propolski.pl: Schetyna znalazł sposób na pokonanie PiS

Schetyna ma sposób na pokonanie PiS. „Myślę, że go znalazłem”

Grzegorz Schetyna w wywiadzie z Wirtualną Polską stwierdził, że znalazł sposób na pokonanie PiS. Były lider ugrupowania ocenił także, że przyśpieszone wybory są jak najbardziej możliwe, o ile prezes PiS nie zdoła odbudować formalnej większości w Sejmie.

Dziennikarz zapytał, czy Schetyna ma już pomysł na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości, o czym wspominał w 2019 r.

— Myślę, że tak — powiedział z przekonaniem były lider partii.

— Dzisiaj widać to jeszcze lepiej, ale nie ma alternatywy wobec współpracy środowisk opozycyjnych — parlamentarnych, pozaparlamentarnych i samorządowych — opartej na elementarnym zaufaniu — mówił Schetyna.

Zobacz również: Zaskakujące słowa Nitrasa o Budce. Czy kapitan opuści tonący statek?

— Proszę zobaczyć, jak zmieniła się współpraca na opozycji od wyborów europejskich do parlamentarnych. W tych pierwszych było blisko, ale nie udało się dołączyć Wiosny Roberta Biedronia. Gdybyśmy wtedy poszli razem, wynik byłby remisowy. Chwilę później, ruszając jednym blokiem, udało się zabrać PiS-owi większość w Senacie, co procentuje do dzisiaj. Co wybory jesteśmy mądrzejsi, teraz przyszedł moment na wyciągnięcie wniosków. Opozycja nie może dłużej przegrywać. Już nie ma się gdzie cofnąć — kontynuował polityk.

Grzegorz Schetyna odniósł się do ostatniego głosowania nad Funduszem Odbudowy:

— Lewica nas zaskoczyła, ale właśnie dlatego musimy pracować nad lepszą komunikacją i współpracą. Unikać także ostrej retoryki. Wiem, że ta odpowiedzialność, jako na największej partii opozycyjnej, spoczywa na nas. Sądzę, że tak jak w przypadku Rzeszowa, musimy budować jedność, zaczynając od samorządów i regionów, stopniowo idąc w górę — podsumował Schetyna.

Zobacz również: Zaskakujące słowa Nitrasa o Budce. Czy kapitan opuści tonący statek?

źródło: wmeritum.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these