Strona główna Polska Schetyna: „Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć”. Budka: „nie boję się żadnych gróźb”

Schetyna: „Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć”. Budka: „nie boję się żadnych gróźb”

5 min czytania
0
0
862
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna, który gościł w minioną środę w programie RMF FM, pochwalił się, że nie zamierza odchodzić w cień — Nie będę jeszcze na emeryturze, to na pewno — wyjawił.

Schetyna stwierdził, że niczego nie musi dostawać, a co będzie chciał, będzie sobie mógł wziąć. W dalszej części wypowiedzi dodał, że swoje polityczne plany wyjawi po ewentualnej drugiej turze wyborów prezydenckich.

— Bo to będzie nowy czas w polskiej polityce — mówił były lider PO.

Na uwagę dziennikarza, że być może nie dostanie już żadnej ważnej funkcji, odpowiedział:

— Ja niczego nie muszę dostawać. Co będę chciał, będę sobie mógł wziąć, tak myślę. Zawsze mówił o tym Donald Tusk, że w polityce trzeba mieć chęć i trzeba brać, trzeba o to walczyć — wyjaśnił gość programu.

Na słowa Schetyny zareagował nowy szef ugrupowania Borys Budka, który wystąpił w programie Jeden na jeden” w TVN24. Podkreślił, że nie obawia się żadnych gróźb.

​— Chcę pracować z ludźmi, którzy patrzą na politykę. Grzegorz Schetyna jest jedną z takich osób, które z pewnością będą w tej kampanii bardzo aktywne, natomiast ja jestem człowiekiem, który patrzy w przyszłość — powiedział.

Budka zapytany, czy ma specjalną ofertę dla Schetyny, odparł: — Stworzyliśmy Radę Polityczną przy przewodniczącym partii. Poprosiłem osoby z dużym doświadczeniem o to, by wspierały mnie — jako przewodniczącego — właśnie w kluczowych decyzjach i Grzegorz Schetyna jako były marszałek Sejmu jest jedną z osób, które z automatu weszły do tej rady.

źródło: tvn24.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Jachira odwiedziła zoo i usunęła niefortunny wpis: "Oglądanie naszych bliskich kuzynów szympansów za kratami jest dla mnie jak niewolnictwo"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Piotr Krzemiński
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kidawa-Błońska tłumaczy się ze swoich słów: „Życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę”

Małgorzata Kidawa-Błońska od kilku dni próbuje się tłumaczyć z ostatnio wypowiedzianych sł…