Strona główna Polska Bronisław Komorowski krytykuje prezydenta Dudę: „To nie jest normalne”

Bronisław Komorowski krytykuje prezydenta Dudę: „To nie jest normalne”

2 min czytania
0
0
1,326
Bronisław Komorowski

Były prezydent Bronisław Komorowski był gościem w programie u Kamili Biedrzyckiej. Skrytykował działania Andrzeja Dudy oraz wypowiedział się w sprawie sytuacji związanej z koronawirusem.

W najbliższy poniedziałek będzie miało miejsce posiedzenie Sejmu, o którego zwołanie apelował urzędujący prezydent.

Duda chciał, by społeczeństwo wiedziało, jak najwięcej i nie musiało się obawiać. Zdaniem głowy państwa, powinny zostać podjęte działania legislacyjne, które pomogą w walce z ewentualną epidemią.

— Nie powinien chyba wchodzić prezydent w rolę tego, który dolewa, że tak powiem, oliwy do ognia, jeśli chodzi o obawy Polaków. Odnoszę wrażenie, że pan prezydent Duda trochę tak uczynił ewentualną walkę z wirusem — powiedział Bronisław Komorowski.

Po chwili krytycznie ocenił postępowanie obecnego prezydenta, mówiąc, że w takich sytuacjach powinien występować w roli czynnika uspokajającego.

— To nie jest normalne, żeby zabiegał o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu — ocenił, podkreślając, iż prezydent nie powinien wchodzić w rolę tego, który tylko dolewa oliwy do ognia.

— Odnoszę wrażenie, że pan prezydent Duda trochę tak uczynił — powiedział gość Kamili Biedrzyckiej.

Komorowski doradził, że prezydent powinien skorzystać z innych dostępnych dla niego narzędzi. Wymienił tutaj zwołanie posiedzenia Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz zaproszenie do siebie ministrów na rozmowę.

źródło: se.pl

 

Reakcja
3
Przeczytaj również:  Olbrychski atakuje PiS: "To partia fanatycznie oparta na oszustwie. Gdyby nie katastrofa smoleńska..."
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

„Co ten Schetyna zrobił tej kobiecie…”. Kidawa-Błońska prawie poległa na przeczytanym przez siebie pytaniu

Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesiła prowadzenie swojej kampanii wyborczej. Kandydatka Koal…