Jak poinformowała Wirtualna Polska: „Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie we wtorek 12 stycznia unieważnił sześć decyzji sanepidu o karach nałożonych w związku z łamaniem obostrzeń. Dzień później kolejni sędziowie unieważnili dziewięć kar, a 14 stycznia kolejnych sześć rozstrzygnięć”.

Sanepid po raz kolejny przegrał w sądzie z polskimi przedsiębiorcami. Jak tłumaczą prawnicy, powodem jest wprowadzenie „reżimu sanitarnego” bez odpowiedniej podstawy prawnej. Dzięki temu przedsiębiorcy wiedzą, że sądowe batalie mają sens i chętnie się na nie decydują. W Warszawie liczba pozwów jest przytłaczająca, a sędziowie obawiają się opóźnień.

Czytaj także: Studenci WUM: „Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską”

Na walkę z sanepidem decydują się nie tylko przedsiębiorcy. Wiele osób odwołuje się od kar, które otrzymali na początku pandemii za nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania, zasłaniania ust oraz nosa czy też naruszanie zasad kwarantanny.

Czytaj także: Wpis żony zmarłego medyka wywołał grozę: „Zmarł z powodu silnej reakcji na szczepionkę przeciwko COVID”

Oznacza to, że przez wiele miesięcy inspekcja sanitarna marnowała czas swoich pracowników, na zajmowanie się postępowaniami, o których było wiadomo, że będą przegrane. Od początku epidemii środowiska prawników zwracały uwagę na nieprawidłową podstawę wprowadzonych obostrzeń — tłumaczył w rozmowie z Wirtualną Polską analityk FOR Patryk Wachowiec.

Przeczytaj również:  Janusz Korwin-Mikke w odpowiedzi do polityka Lewicy: "Kiedy wreszcie, bando idiotów, pojmiecie, że..."

Aż do 2 grudnia w Polsce obowiązek zasłaniania ust oraz nosa był wprowadzony nielegalnie.

Źródło: Wirtualna Polska

(Visited 634 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj