Tysiące Polaków bierze udział w akcji „Zaszczep się w majówkę”. Przed mobilnymi punktami szczepień ustawiły się długie kolejki chętnych do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19.

W wielu miastach trwa akcja „Zaszczep się w majówkę” mająca na celu przekonać Polaków do chętniejszego poddania się szczepieniu na COVID-19.

Akcja cieszy się olbrzymim powodzeniem w Krakowie, gdzie pierwsi zainteresowani szczepionką ustawili się w kolejce na Rynku Głównym już o 5 rano. Do godziny 10 zaszczepiono tam 200 chętnych. W kolejce ciągnącej się przez cały rynek aż do ul. Mikołajskiej oczekiwało jeszcze 1000 osób.

Wysokie zainteresowanie przyjęciem preparatu utrzymuje się również w Gdyni. Według informacji Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, do lokalnego punktu szczepień ustawiło się ponad 800 osób.

Ze względu na ogromne zainteresowanie akcją medycy z Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej będą dziś szczepić o godzinę dłużej, do 20.00. Zapraszamy również w niedzielę i w poniedziałek, w od godz. 9 do 19 — brzmi komunikat prasowy urzędu.

Wielka kolejka ludzi gotowych do zaszczepienia się pojawiła się również w Opolu. Od rana ponad 300 Opolan oczekiwało na przyjęcie swojej dawki preparatu. Szczepienie w ramach „zaszczep się w majówkę” odbywa się z pominięciem zapisów i rejestracji. Przed zastrzykiem należy przejść jedynie standardową kwalifikację.

Akcja trwa jeszcze we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Poznaniu, Kielcach, Szczecinie i Olsztynie.

Przeczytaj również: A jednak? Certyfikaty dla osób zaszczepionych. Morawiecki wypowiedział kontrowersyjne słowa

Przeczytaj również: Powikłanie po szczepionce Pfizera. U niektórych pacjentów rozwinęły się strupy, nadżerki i martwica. Mówimy, co to jest

Źródło: PAP

(Visited 1 715 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj