Rzecznik MSZ Rosji Maria Zacharowa nie szczędziła mocnych słów pod adresem państw Zachodu. Poinformowała, że jeżeli zostaną wykorzystane zamrożone aktywa rosyjskie, to Kreml jest gotowy „postąpić odpowiednio”.

Chodzi o olbrzymie kwoty m.in. 300 mld dolarów z rezerw walutowych banku centralnego.

– Wykorzystanie tych środków zostanie przez nas zinterpretowane jako bezprawny i prowokująco nieprzyjazny atak, dający nam prawo do podjęcia działań odwetowych w celu ochrony naszych interesów – powiedziała w środę rzecznik rosyjskiego MSZ.

Maria Zacharowa określiła zamrożenie aktywów przez Zachód, czyli sankcje narzucone w odpowiedzi na napaść rosyjskich wojsk na Ukrainę, „naruszeniem prawa międzynarodowego”.

– Nie powinniśmy zapominać o zagranicznych aktywach państw Zachodu, przedsiębiorstwach i obywatelach, którzy znajdują się na terytoriach naszego kraju – tłumaczyła rzeczniczka MSZ Rosji. Zacharowa dodała, że jeżeli Zachód nie akceptuje zasad demokracji, własności prywatnej, otwartej gospodarki oraz niezawisłości sądownictwa, to Rosja z pewnością się do tego stanowczo odniesie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Premier Johnson błysnął: Gdyby Putin był kobietą, nie rozpocząłby wojny

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk nie ma wątpliwości: Obiecuję, że wygramy wybory z PiS

źródło: rp.pl, DoRzeczy.pl

(Visited 255 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj