Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w rozmowie z niemiecką telewizją ZDF odniósł się do „wizerunku macho”, kreowanego przez Władimira Putina.

– Gdyby Putin był kobietą, którą oczywiście nie jest, ale gdyby był, naprawdę nie sądzę, że rozpocząłby szaloną macho wojnę najeźdźczą i rozpętał przemoc w taki sposób – powiedział polityk.

Johnson dodał również, że „szalona, macho” inwazja na Ukrainę stanowi wspaniały przykład „toksycznej męskości”. Ponadto wezwał do zwiększenia obecności kobiet na ważnych stanowiskach.

Już po rozpoczęciu szczytu G7 w niemieckim Elmau media pokazały nagranie, na którym Ursula von der Leyen, Justin Trudeau i Boris Johnson żartują z prezydenta Rosji.

Na nagraniu widać liderów zebranych w sali, gdzie odbywają się narady. Politycy pozowali także do zdjęć i prowadzili luźne dyskusje.

Kamery uwieczniły także wypowiedź premiera Wielkiej Brytanii, który kilka razy dopytywał, czy panowie do zdjęć powinni zdjąć marynarki.

– Czy mamy pozbyć się marynarek, a nawet pójść jeszcze dalej? – zapytał Boris Johnson podczas rozmowy z mediami.

– Wszyscy musimy pokazać, że jesteśmy twardsi od Putina. Jeżdżąc konno z nagim torsem – potwierdził słowa Johnsona Justin Trudeau.

Przeczytaj również:  Aktorka Anne Heche w stanie krytycznym po wypadku samochodowym [WIDEO]

– O tak, jeżdżenie konno jest najlepsze – przyznała rację przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

– Musimy pokazać im nasze mięśnie – zakończył Johnson.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tusk zwrócił się do Sterczewskiego: Tego się, Franek, trzymamy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Grzegorz Braun o zmianach w geopolityce: „Glob ulega przebiegunowaniu” [WIDEO]

źródło: BBC/Nexta, Onet

(Visited 56 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj