Od 26 kwietnia rząd wprowadza regionalizację obostrzeń – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Podczas środowej konferencji Ministerstwa Zdrowia, szef resortu przekazał, że dotychczas obowiązujące obostrzenia pozostaną w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

Wprowadzone w marcu surowe obostrzenia sanitarne zostają zniesione w 11 województwach. Oznacza to powrót do regionalizacji restrykcji pandemicznych.

W pięciu województwach (śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, opolskie) utrzymany zostanie rygor pandemiczny.

— Apogeum trzeciej fali koronawirusa i hospitalizacji mamy za sobą, ale w obu tych przypadkach poziom hospitalizacji i ilości zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie — stwierdził Adam Niedzielski.

— W 11 województwach (za wyjątkiem pięciu, w których sytuacja jest najtrudniejsza — red.) przywracamy naukę w systemie hybrydowym dla uczniów klas I-III — poinformował Niedzielski. W tych samych województwach od 26 kwietnia funkcjonować znów będą mogły salony kosmetyczne i fryzjerskie.

— Widzimy wyraźny spadek zakażeń na 100 tys. mieszkańców we wszystkich regionach, ale nadal mamy regiony, w których sytuacja jest trudna, czyli częstotliwość występowania koronawirusa jest bardzo wysoka. Do tych regionów należą: woj. śląskie, woj. dolnośląskie, woj. wielkopolskie, woj. łódzkie i woj. opolskie. Na drugim biegunie mamy: woj. podlaskie, woj. podkarpackie i woj. warmińsko-mazurskie — wyliczał Niedzielski dodając, że istotne różnice występują także w obłożeniu łóżek szpitalnych.

Przeczytaj również:  Hołownia domaga się nowego rządu. Powiedział, co należy zrobić w ciągu 100 dni

Minister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu rząd przedstawi kompleksowy plan odmrożenia gospodarki w maju. Plany władzy będą obejmować branżę hotelarską i gastronomiczną. Uregulowana zostanie również kwestia wesel i komunii.

Przeczytaj również: Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

Przeczytaj również: U sąsiadów Polski wykryto nowy wariant koronawirusa. Nie oszczędza zaszczepionych

źródło: TVP Info

(Visited 1 702 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj