Rząd wniósł nowy projekt ustawy, który zakłada brak możliwości odmówienia mandatu wystawionego przez policję. Kontrowersyjny pomysł zaskoczył wielu internautów.

Według projektu grzywna w postaci mandatu karnego nałożona np. przez funkcjonariusza policji będzie musiała zostać opłacona.

Zobacz również: Michelle Obama: Zbanujcie Trumpa na zawsze

Ukarany nie będzie mógł odmówić przyjęcia mandatu. Dopiero po tym fakcie będzie mógł zaskarżyć nałożony mandat karny do sądu rejonowego. Przewidywany czas na podjęcie tego ruchu to 7 dni. Nowy pomysł ma wspomóc referendarzy sądowych w wymierzaniu kar nagany albo grzywny w postępowaniu nakazowym.

Zobacz również: Kolejny złośliwy wpis Tuska: „I tak będę tweetował. Donald T.”

— Przede wszystkim kierowaliśmy się tym, iż w konsekwencji proponowanych regulacji spodziewamy się znacznego zmniejszenia wpływu spraw do sądów. Skąd taka podstawa? W wielu sprawach, kiedy mamy przyjąć mandat, działamy emocjonalnie i go nie przyjmujemy. Tym samym obciążamy organ do tego, by przygotował cały materiał dowodowy i skierował całą sprawę do sądu. Sąd wyznacza sędziów do rozpatrywania spraw, które — w większości przypadków — kończą się ukaraniem sprawcy wykroczenia — wyjaśnił Jan Mosiński poseł PiS.

źródło: medianarodowe.com

(Visited 524 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj