Była pierwsza dama USA — Michelle Obama skomentowała ostatnie głośne zamieszki na Kapitolu. Nie zabrakło również wtrąceń na temat zachowania Donalda Trumpa. W środę Twitter przekazał, że tymczasowa blokada na kontach prezydenta USA zostanie przedłużona z 12 godzin na czas nieokreślony.

Po zamieszkach w Waszyngtonie Facebook i Twitter zdecydowały się na zablokowanie kont prezydenta Donalda Trumpa z powodu treści publikowanych przez polityka.

— Przedłużamy blokadę, którą założyliśmy na kontach prezydenta Trumpa na Facebooku i Instagramie na czas nieokreślony, co najmniej na kolejne dwa tygodnie, aż do pokojowego przekazania władzy — napisał dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg.

Była pierwsza dama nawiązała do wtorkowych zamieszek i zwróciła się do osób zarządzających mediami społecznościowymi. Opublikowała krótkie oświadczenie na Twitterze, w którym najpierw zwróciła się do wyborców Donalda Trumpa, by ci przemyśleli, kogo wybrali na prezydenta, i potępili wszelkie działania związane z zamieszkami. Michelle Obama zaapelowała: — Najwyższy czas, aby firmy z Doliny Krzemowej przestały umożliwiać to potworne zachowanie — a nawet poszły dalej niż dotychczas poprzez trwałe zbanowanie tego człowieka na ich platformach i wprowadzenie takich polityk, aby zapobiegały wykorzystaniu ich technologii przez narodowych przywódców do podsycania insurekcji.

Przeczytaj również:  Elon Musk wskazał, na kogo chce głosować w wyborach prezydenckich

Zobacz również: Wielka kasa dla TV Trwam. Ministerstwo Zdrowia przekazało stacji zawrotną sumkę

W środę wieczorem zwolennicy urzędującego prezydenta wtargnęli do Kapitolu, podczas gdy Kongres miał zatwierdzić wyniki wyborów prezydenckich.

Zwycięzcą okazał się Joe Biden, a wyborcy Trumpa wciąż nie pogodzili się z porażką swojego faworyta. Protestujący siłą wdarli się do sali Izby Reprezentantów i nie zawahali się użyć broni. W wyniku starć z policją wiele osób zostało rannych, a pięć osób zginęło.

źródło: nczas.com

(Visited 891 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj