Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przekazał, że większość obostrzeń zostaje przedłużona do 14 lutego. Chodzi o dotychczasowe zamknięcie hoteli, stoków narciarskich oraz siłowni, do których wciąż nie będziemy mieli dostępu.

— Podjęliśmy decyzję, która sprowadza się do przedłużenia etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie była podstawą do naszego podejmowania decyzji, co do kształtu obostrzeń w najbliższym czasie. Mamy stopniowy spadek zakażeń w Polsce. Impuls świąteczny przyczynił się do spowolnienia tempa spadku — poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Jeżeli chodzi o starszych uczniów klas od IV i wyżej, to nadal nie powrócą oni do szkół i będą musieli korzystać z nauki zdalnej przez kolejne dwa tygodnie.

Są jednak pewne wyjątki i nie wszystkie restrykcje będą obowiązywały tak, jak dotychczas. Od 1 lutego nastąpi bowiem otwarcie galerii handlowych, jednak pod ścisłym reżimem sanitarnym.

Zobacz również: Niech świat się dowie! Powstała animowana mapa niemieckich obozów koncentracyjnych [WIDEO]

Od 1 lutego Polacy będą również mogli odwiedzać galerie sztuki oraz muzea. Rząd przychylił się jednak do prośby przedsiębiorców o wycofanie godzin dla seniorów i już za kilka dni przestaną one obowiązywać.

Zobacz również: Ryszard Kotys nie żyje. Aktor ze „Świata według Kiepskich” miał 88 lat

Szef KPRM Michał Dworczyk zabierając głos w tej sprawie, przekazał, że musimy zmierzać w kierunku większego luzowania obostrzeń: — Trzeba iść w kierunku lekkiego rozluźnienia pewnych obostrzeń, które do tej pory obowiązywały. Ale musi to być niezwykle ostrożny proces, bo nie możemy zamykać oczu na to, co dzieje się w innych krajach europejskich — powiedział minister.

Źródło: rp.pl, youtube.com

(Visited 421 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Justyna Socha tańczy, a Ivan Komarenko śpiewa z playbacku: "Komu minister wciskasz kity i kogo chcesz jeszcze zniewolić. Pora obalić twoje mity" [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here