Ryszard Petru, który przez dłuższy czas nie był aktywny w mediach wystąpił na antenie Radia ZET. Były polityk skoncentrował się na krytyce partii rządzącej. Omówił również propozycje opozycji.

Wszystko szło dobrze do czasu, dopóki nie padło pytanie od słuchacza…

Były lider Nowoczesnej został poproszony, by wymienił „jedną inicjatywę polityczną, z której jest szczególnie dumny i która zakończyła się sukcesem”.

Ponadto nawiązując do rosnącej inflacji i kolejnej podwyżki stóp procentowych odpowiedział na pytanie o to, jakie działania powinno podjąć państwo w tej sytuacji.

– Gospodarkę, która się rozpędziła, trzeba trochę schłodzić. Trzeba było odblokować stopy procentowe. W tym momencie trzeba odblokować KPO. Te pieniądze wpływając na rynek, umocniłyby złotego, a złoty umacniając się, obniża naszą inflację — podkreślił Ryszard Petru.

Były polityk recenzował również zaproponowane przez opozycję pomysły na inflację.

– Przerażają mnie niektóre pomysły opozycyjne, np. zamrożenie marż kredytowych czy WIBOR-u. Nie można mieć ciastka i je zjeść. Jest za dużo pieniędzy na rynku. Ważne jest, żeby zdusić popyt. Jak ktoś chce zamrozić WIBOR przy dużej inflacji, zachęca do brania kredytu – zaznaczył Petru.

Przeczytaj również:  Piotr Kraśko skazany. Dziennikarz TVN otrzymał słoną karę

Ostatnie pytanie było dla ekonomisty szczególnie kłopotliwe.

Został bowiem poproszony o to by wymienił „jedną inicjatywę polityczną, z której jest szczególnie dumny i która zakończyła się sukcesem”.

– Uważam, że jedną z takich inicjatyw było promowanie wejścia Polski do strefy euro – odpowiedział Ryszard Petru.

– Ale nie jesteśmy w strefie euro – zauważyła prowadząca.

– Ale dzisiaj większość Polaków jest „za”. Gdy ja o tym mówiłem większość była „przeciw”. To relatywny sukces. Byłem w opozycji, więc ciężko mówić o sukcesach parlamentarnych – kręcił się w kółko gość programu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda: Naszym zadaniem jest cały czas stać przy Ukrainie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hołownia przeciwny pomysłom Tuska: „Chcę to powiedzieć bardzo wyraźnie”

źródło: Radio ZET, twitter.com

(Visited 256 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj