Posłowie Konfederacji przemawiali podczas konferencji prasowej koncentrując się na temacie blokady wRealu24.tv i wRealu24.tv. Nie kryli przy tym swojego rozczarowania i wzburzenia.

Głos w całej sprawie zabrał poseł Janusz Korwin-Mikke, który nie przebierał w słowach.

– Po pierwsze chciałbym zacząć od przypomnienia, że Polska nie jest w stanie wojny z nikim, co jest może mało popularną tezą. Po drugie chciałem zauważyć, że np. 25 sierpnia 1939 roku Niemcy były niemalże w stanie wojny ze Związkiem Sowieckim, a już 30 sierpnia te państwa były w sojuszu i walczyły przeciwko Polsce. Tak, że nigdy nic nie wiadomo, co będzie w przyszłości – powiedział polityk Konfederacji.

– Po trzecie: jeżeli ktoś uważa, że pan Rola bierze pieniądze od Rosjan, to trzeba to pokazać, ujawnić. Zresztą nie jest zakazane niczym. Pieniądze wolno brać – i w Ameryce i w Rosji wolno działać, pod warunkiem, że się powie uczciwie, że jest się obcą agenturą – dodał parlamentarzysta nie przebierając w słowach.

– Zwracam przy okazji uwagę, że bardzo wiele obecnych mediów bierze pieniądze od obcych mocarstw: od Ameryki, Francji, Anglii, Izraela i kogo tam jeszcze trzeba, i to nie jest ujawniane – a powinno być ujawniane, bo trzeba wiedzieć, kiedy mamy do czynienia z prasą polską, a kiedy z obcą – zaznaczył. Ponadto podał przykłady z przeszłości, które nawiązują do aktualnej sytuacji.

– Chciałem np. przypomnieć, że Kongres Liberalno-Demokratyczny, partia rządząca, prototyp obecnej Platformy Obywatelskiej, brał pieniądze od Fundacji Adenauera, Fundacji Eberta, od Fundacji Naumanna. „Przegląd polityczny”, czyli organ prasowy, otwarcie drukował na drugiej stronie, że jest za pieniądze ambasady Republiki Federalnej Niemiec drukowany – dodał polityk.

Wolnościowiec mówił również o cenzurze w mediach, która daje nam się ostatnio we znaki.

– Tutaj nie ma żadnej agentury, Polska nie prowadzi żadnej wojny, Polacy muszą znać prawdę. Jeżeli Ukraińcy chcą sobie cenzurować swoją prasę, to niech sobie cenzurują. Ale my nie powinniśmy cenzurować, musimy wiedzieć, co jest, żeby móc podejmować decyzje – tłumaczył nestor polskiej prawicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Donald Tusk o żołnierzach Armii Czerwonej, którzy gwałcili Polki: W jakimś sensie to byli wyzwoliciele [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ryszard Petru próbował wymienić swój polityczny sukces. W studiu zapanowała głęboka cisza… [WIDEO]

źródło: NCzas.com, YouTube.com

(Visited 193 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj