Europosłanka Magdalena Adamowicz oskarżona jest o zatajenie ok. 400 tys. złotych dochodu. Proces żony tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska rusza już w poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Gdańsku.

— Europosłanka jest oskarżona o nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych. Aktem oskarżenia objęto w sumie pięć osób, ale sprawę wdowy po zamordowanym prezydencie Gdańska sąd wyłączył do odrębnego postępowania — przekazało państwowe radio w sprawie Magdaleny Adamowicz.

Dlaczego sąd podjął taką decyzję? „Z uwagi na okoliczności utrudniające łączne rozpoznanie sprawy oskarżonej ze sprawą pozostałych oskarżonych”.

— Sąd uwzględnił wszelkie okoliczności, w tym zasadę sprawności i ekonomiki procesowej. Łączne rozpoznanie spraw wszystkich oskarżonych nie jest bezwzględnie obowiązkowe. Sąd zauważył, że czyny zarzucone oskarżonej ulegają przedawnieniu w dość krótkim czasie, bo już 31 grudnia 2022 roku oraz 31 grudnia 2023 r. Czyny zarzucone innym oskarżonym mają dłuższe okresy przedawnienia — wyjaśnił sędzia Tomasz Admaski z Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Zobacz również: Prawo i Sprawiedliwość szykuje zmiany w 500 plus. Co dalej ze świadczeniem?

Oskarżyciel zarzucił europosłance błędne rozliczanie podatku za najem mieszkań, a także ukrywanie dochodów.

Akt oskarżenia przeciwko europosłance skierował Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu.

Przeczytaj również:  Ziobro atakuje premiera: "Dlatego nalegałem by Morawiecki nie zgadzał się na warunkowość Funduszu Odbudowy"

Zobacz również: Joanna Liszowska okradziona. Straciła ulubionego Bentleya wartego majątek

Zdaniem prokuratora Adamowicz nie wykazała prawdy w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 i zataiła ok. 300 tys. zł i 100 tys. zł dochodów. Prokuratura zarzuca jej ponadto nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań, co robiła wraz z mężem w warunkach pozarolniczej działalności gospodarczej.

Wykazano, że uszczuplenie podatku wyniosło nawet 120 tys. zł, za co grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności. Europosłanka podsumowała, że oba zarzuty są absurdalne.

Źródło: NCzas.com

(Visited 1 128 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj