Róża Thun

Róża Thun wyśmiewa zaproszenie na mszę świętą: „Ciekawy zwyczaj”

Europosłanka KO opublikowała na Twitterze zdjęcie, na którym widnieje zaproszenie na mszę świętą. Thun otrzymała je od marszałka województwa świętokrzyskiego jednak nie była zachwycona. Raczej w niewybredny i ironiczny sposób skomentowała całą sytuację.

Andrzej Bętkowski z PiS zaprosił polityków na uroczystą mszę świętą do bazyliki katedralnej w Kielcach. Okazuje się, że nie wszyscy zapragnęli skorzystać z tej sposobności. Róża Thun pomimo tego, że otrzymała oficjalne pismo z zaproszeniem zakpiła z gestu marszałka.

Zobacz również: Jakubiak uderza w Bosaka: Jak można takie głupoty pier…ć

W swoim wpisie na Twitterze nazwała taki zwyczaj „ciekawym” i zapytała, czy zapraszający potrafi sam odprawić nabożeństwo i czy podczas niego uda się do spowiedzi.

Dziękuję za zaproszenie. Ciekawy zwyczaj. Marszałek zaprasza na mszę. Hmmm…. Nasuwają się pytania: czy sam odprawi? A może teraz marszałkowie również obejmują probostwa? Czy do spowiedzi też zaprosi? napisała Róża Thun.

Wpis polityk skomentował Maciej Lasek — poseł PO, który umieścił screen wiadomości. Poprosił adresatów o zapoznanie się z treścią litanii do biskupa Władysława Gorala.

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these