propolski.pl: Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Róża Thun murem za Tuskiem: „Jest prestiżem dla całej PO i wielką szansą dla Polski”

Róża Thun znana jest z kontrowersyjnych wypowiedzi, w których nie wspiera Polski i Polaków. Jej słowa nie raz wywołały zamieszanie i sprzeciw w mediach. Tym razem europosłanka PO zaczęła wychwalać Tuska jako idealnego kandydata na prezydenta.

W rozmowie z Tomaszem Lisem zapewniała, że ogromna część społeczeństwa pragnie powrotu Donalda Tuska. Jak stwierdziła Róża Thun, taki polityk jak były premier wspaniale reprezentuje Polskę za granicą.

— Ogromna część chce Tuska. On wspaniale reprezentuje Polskę za granicą. Nie mamy tak doświadczonych polityków. Tusk jest prestiżem dla całej PO. On jest wielką szansą dla Polski — mówiła Róża Thun.

Dziennikarz prowadzący zauważył, że Platforma kompromituje się, ponieważ wciąż nie ma swojego faworyta, który mógłby zawalczyć o fotel prezydencki.

— Na razie to, co wiemy, to że będzie kandydował na szefa całej europejskiej chadecji, czyli EPP. Wybory odbędą się za jakieś dwa tygodnie. Na razie Tusk jest jedynym kandydatem. On zostanie szefem EPP, co daje mu ogromną swobodę działania partyjno-politycznego. On ma dbać o to, żeby chadecja w Europie była silna. Chadecki prezydent ją wzmacnia. Myślę, że całej chadecji zależy, żeby tak wybitna postać była prezydentem piątego co do wielkości kraju UE — przekonywała Thun w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Mówiła również o strategii Platformy i wsparciu, jakie mógłby uzyskać od niej kandydat na prezydenta.

— Wiadomo, że prezydent i tak opuści szeregi partyjne. Dobrze, jeśli to będzie kandydat związany z PO. To musi być osoba wybitna, która nie łamie praworządności, nie odrywa Polski od Europy. Między tymi postaciami trzeba będzie rozsądnie wybrać kandydata. Opozycja się dogada. Musimy wszyscy przeskoczyć nasze interesy polityczno-partyjne — podsumowała polityk.

źródło: telewizjarepublika.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these