Lublin. W ubiegły wtorek do lokalnej izby wytrzeźwień zabrano mężczyznę, siedzącego w opuszczonych spodniach na schodach obok hotelu Victoria. Po tym jak na miejscu zjawił się radiowóz, mężczyzna natychmiast otrzeźwiał i pokazał policji legitymację sędziowską.

Do skandalicznej sytuacji doszło w samym centrum Lublina. Według relacji świadków przechodzących wówczas al. Piłsudskiego około godziny 17, pijany mężczyzna nie mógł utrzymać się na nogach. Miał na sobie opuszczone do kolan spodnie oraz widoczną bieliznę. Przechodnie zauważyli także liczne obrażenia twarzy, spowodowane najpewniej upadkami na chodnik. Mieszkańcy Lublina długo nie mogli skontaktować się z będącym pod wpływem alkoholu 68-latkiem i wezwali pod „Victorię” pogotowie oraz policję. Dopiero wtedy mężczyzna powrócił do kontaktu z rzeczywistością i zaczął nerwowo poszukiwać w kieszeni opuszczonych spodni legitymacji sędziowskiej. Usiłował też przekonywać ratowników i policję, że „jego w ogóle tutaj nie ma„.

— Był w takim stanie, że nawet nie wiedział, gdzie się znajduje. Raz mówił, że jest w Radomiu, kolejnym razem, że w Krakowie. Wspominał też o zaparkowanym gdzieś w pobliżu samochodzie. Potem tylko wymachiwał swoją legitymacją – twierdził jeden z przechodniów.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

Sędzia został poddany badaniu alkomatem. 68-latek miał 2,3 promila alkoholu we krwi. Po weryfikacji okazanego dokumentu okazało się, że mężczyzna rzeczywiście pracował w jednym z sądów. Ze względu na posiadany immunitet, o losie sędziego zadecydował prezes sądu, dysponujący prawem zażądania zwolnienia swojego podwładnego. Funkcjonariusze po skontaktowaniu się z przełożonymi mężczyzny zawieźli go jednak do jednej z izb wytrzeźwień.

Zarzuty znieważenia funkcjonariusza publicznego usłyszały już: schody, chodnik oraz Podlaska Wytwórnia Wódek "Polmos" z…

Gepostet von Pisma procesowe napisane na odpierdol am Dienstag, 5. November 2019

 

źródło: Lublin112.pl

(Visited 181 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj