Rosyjska propaganda skomentowała fakt powstawania w Warszawie filmu historycznego. Zbudowano do niego scenografię z czasów II wojny światowej wykorzystując m.in. elementy takie, jak flagi III Rzeszy.

Tymczasem rosyjska prasa wspomina o Donaldzie Tusku i nowym prezesie partii KORWiN Sławomirze Mentzenie.

Mieszkańcy Warszawy są ostatnio świadkami nietypowego widoku. Na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się dekoracje do filmu o II wojnie światowej.

Przed siedzibą Polskiej Akademii Nauk pojawiła się nawet litera „V”, która w armii Hitlera była używana jako symbol zwycięstwa.

Rosyjska propaganda w akcji

Prokremlowska propagandanie omieszkała skomentować w mediach społecznościowych tego wydarzenia. O szczegółach donosi dziennik „Izwiestija” na Telegramie.

– Początkowo miejscowi nie rozumieli, co się stało. Podzielili się swoimi domysłami w mediach społecznościowych: ‚To jest Warszawa pod rządami Donalda Tuska’. ‚Warszawa. Współczesność. To są próby przed Marszem Niepodległości?’ – padło kilka komentarzy.

– Równolegle z niespodziewaną dekoracją ulic odbył się w Warszawie zjazd partii KORWIN. Według lokalnych mediów polityk (Mentzen) znany jest ze swojego hasła: ‚Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej’ – dodaje „Izwiestija”.

Chodzi o „piątkę Konfederacji” o której Mentzen wspominał w 2019 roku.

źródło: Twitter / Telegram / Polsat News

(Visited 348 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj