Roman Giertych nawiązał do rozmowy Bogdana Romanowskiego z Borysem Budką. Mecenas nie krył swojej irytacji. W jego ocenie dziennikarz Polsatu miał sugerować, że zastosowanie systemu Pegasus wobec niego miało być zgodne z prawem.

W mediach pojawiły się kolejne doniesienia o możliwości używania systemu Pegasus w naszym kraju. Agencja Associated Press przekazała, że celem cyberataków w 2019 roku miały być telefony komórkowe mecenasa Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek.

Ślady włamań zostały rzekomo odnalezione przez naukowców powiązanych z Uniwersytetem w Toronto. Inwigilowany miał być także senator KO Krzysztof Brejza.

Rozmowa Bogdana Rymanowskiego z Borysem Budką miała dotyczyć właśnie systemu Pegasus.

Dziennikarz Polsatu zapytał polityka, czy użycie tego systemu wobec Giertycha stanowiłoby złamanie prawa, gdyby zgodę na to wyraził sąd. Drugie pytanie wywołało falę kontrowersji w internecie.

Swój komentarz w tej sprawie zostawił między innymi Tomasz Lis, który powiedział:

– Słucham w Polsat News rozmowę Rymanowskiego z Budką. Wstrząsające. Praktycznie każde pytanie zawiera sugestię, że podsłuchiwanie Giertycha za pomocą Pegasusa mogło być zgodne z prawem. PiS-ia propaganda sączona non stop – napisał Lis.

Do sprawy odniósł się na Twitterze sam Roman Giertych, który nie szczędził mocnych słów pod adresem Rymanowskiego.

Przeczytaj również:  Poseł Lewicy z zapaleniem mięśnia sercowego. Trafił do szpitala

– Gdy mnie pegazusowano (2019) prokuratory z Wrocławia prowadzący sprawę oleli degradację niż stawianie mi zarzutów. Rymanowski ty oszczerco! Jeżeli sugerowałeś, że zgodnie z prawem PiS wlazł do mojej sypialni, do moich spowiedzi i do tajemnic moich klientów to jesteś kanalią – napisał Giertych.

Zobacz również: Marianna Schreiber szczerze o Wigilii z rodziną: „Nie da się bez polityki”

Zobacz również: Blisko 14 tysięcy interwencji. Policja gorzko podsumowała Boże Narodzenie

Źródło: Polsat News, Twitter.com

(Visited 408 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj