propolski.pl: Winnicki Robert

Robert Winnicki wyszedł z siebie: „Tchórze, kłamcy i idioci. Nie ma węgla, bo zamykaliście kopalnie!” [WIDEO]

Poseł Konfederacji Robert Winnicki stracił cierpliwość. Polityk przemawiał z mównicy sejmowej w temacie kryzysu energetycznego i wyjaśnił Polakom, co przyczyniło się do kryzysu na rynku węgla.

Konfederata nie przebierał w słowach i od razu nawiązał do filmu „Miś” Stanisława Barei. Przypomniał również, że w przeszłości Zjednoczona Prawica optowała za rozwojem polskiego górnictwa.

– W 2016 r. była mowa o tym, że nowoczesne górnictwo będzie podstawą polskiej gospodarki. W 2017 r. zapowiadaliście, że będzie to ostatni rok ratowania górnictwa. Rozwój górnictwa miał być już w 2018. Skapitulowaliście po całości wobec polityki klimatyczno-energetycznej Unii Europejskiej i podpisaliście wszystko, czego od was oczekiwali. Rozpoczęliście proces zamykania 50 kopalń – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

– Równolegle, bo przecież Polska nie tylko na węglu stoi, pomimo zamykania kopalń ten węgiel był potrzebny, więc niesamowicie rósł import węgla z Rosji. 24 lutego rozpoczęła się wojna i pomysłowy Mateusz wpadł na pomysł, żeby zakazać importu węgla z Rosji. Czy ktoś zapytał ekspertów o to, co będzie z tym związane? – dodawał Winnicki.

Mocne słowa posła Winnickiego

– Nie. To koszty, które przerzucacie na Polaków. Pan krzyczy, że to koszty wojny. Koszty, które przerzucacie na Polaków, to sprawa waszego nieudolnego rządu. Prawda jest taka, że jesteście ekipą tchórzy, którzy przez 7 lat nie mieli odwagi wypowiedzieć pakietu klimatycznego, przez 7 lat nie zbudowali elektrowni jądrowej, przez 7 lat pozamykali kopalnie, a na koniec zakazali importu węgla z Rosji, który był, jak się okazuje, jedynym źródłem węgla w tym momencie, kiedy zaczęliście zamykać kopalnie. Konfederacja jako jedyna nie poparła tej ustawy sankcyjnej, a wszystkie siły polityczne poparły ten kryzys węglowy, który jest dzisiaj w Polsce na wasze wspólne życzenie – wyjaśniał poseł Konfederacji, nie przebierając w słowach. Tu padły mocne epitety pod adresem ekipy rządzącej.

– Wszyscy po prostu oszaleliście. To jest odpowiedzialność ekipy, która jest ekipą tchórzy, którzy nie mieli odwagi, żeby wypowiedzieć politykę Unii Europejskiej, kłamców, którzy przez kilka miesięcy kłamali w żywe oczy: Morawiecki, pani minister, wicepremier Sasin – wyście wszyscy kłamali przez wiele miesięcy na ten temat. I wreszcie jest to niestety ekipa idiotów, którzy nie policzyli tego, że węgla nie ma – ocenił polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nie żyje David Warner. Gwiazdor znany z „Titanica” odszedł w wieku 80 lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Wygląda jak percebes”. David Beckham pokazał stopy swojej żony

https://www.youtube.com/watch?v=4VpKE74K288

źródło: YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these