propolski.pl: Winnicki stracił cierpliwość

Robert Winnicki stracił cierpliwość: „Polacy przyjmują uchodźców, dają broń, ponoszą koszty a Ukraińcy…”

Robert Winnicki skomentował sposób, w jaki Ukraina traktuje Niemcy. Poseł Konfederacji podkreślił kwestię ocieplania stosunków, a następnie podał przykład Polski.

Początkowo Niemcy przejawiały asekuracyjną politykę w kwestii wojny na Ukrainie. Obecnie zaczyna się to zmieniać. Niemcy popierają sankcje i politykę odchodzenia od rosyjskich surowców energetycznych.

Relacja na linii Berlin-Kijów daje się coraz lepiej zaobserwować. Na Ukrainę pojechała minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock i minister ds. współpracy gospodarczej i rozwoju Svenja Schulze.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba był niezwykle optymistycznie nastawiony po spotkaniach:

– Zaprosiłem Niemcy do objęcia przewodnictwa w odbudowie jednego z regionów Ukrainy, który ucierpiał w wyniku rosyjskiej agresji – oświadczył Kułeba.

Słów zdecydowanego komentarza nie szczędził Robert Winnicki, który zauważył znaczną skalę pomocy, którą Kijów otrzymał od Polski i Niemiec.

– Polacy przyjmują uchodźców, dają broń, ponoszą koszty a… Ukraińcy do „objęcia przywództwa” w odbudowie kraju zapraszają Niemców. Przypomnę, że w słowniku stosunków międzynarodowych wyraz „wdzięczność” funkcjonuje tylko jako zwrot kurtuazyjny, nigdy – jako określenie polityki – mówił poseł Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ile kasy zgarnia Rafał Trzaskowski? Ujawniono, jak zarabia ekipa prezydenta Warszawy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marek Jakubiak nie ma złudzeń: Niemcy wiedzieli, że wojna na Ukrainie wybuchnie

źródło: Twitter

About the Author

2 thoughts on “Robert Winnicki stracił cierpliwość: „Polacy przyjmują uchodźców, dają broń, ponoszą koszty a Ukraińcy…”

  1. @Janusz I, oni właśnie pokazali, jak bardzo mylili się, zwłaszcza Bosak, który przyjąl pozycję chorągiewki. Artykuł natomiast wprowadza nieco w błąd. Rasowi Niemcy pewnie cieszą się, że ta pani Baerbock została wysłana na Ukrainę – była nadzieja, że ktoś ją tam odstrzeli – ta pani to połączenie Spurek, Senyszyn i Kopacz w jednym. Nikt nie oczekiwał cukierków, poza niemieckimi, polskimi i wszelkiej innej maści żydami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these