Były poseł i prezes Federacji dla Rzeczypospolitej, Marek Jakubiak skomentował aktualne wydarzenia związane z wojną na Ukrainie.

— Mam przekonanie, że Niemcy wiedzieli o tym, że Ukraina zostanie zaatakowana i znali datę. Dlatego Angela Merkel oraz inni politycy niemieccy jeździli do Moskwy — mówił polityk.

Prezydent Finlandii Sauli Niinistö wraz z premier kraju Sanną Marin przedstawili swoje stanowisko odnośnie przyszłości państwa w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Politycy opowiedzieli się za wejściem do NATO.

Decyzja ta spotkała się z negacją ze strony Moskwy. Sprawę komentował sam rzecznik Kremla Dymitr Pieskow.

— Rozszerzenie NATO nie przyczynia się do bezpieczeństwa w Eurazji. Przystąpienie Finlandii do Sojuszu stanowi zagrożenie dla Rosji – mówił rzecznik.

— Finlandia przyłączyła się do nieprzyjaznych kroków, które zostały podjęte w UE wobec naszego kraju. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wyrazić ubolewanie z tego powodu, co jest powodem naszych lustrzanych reakcji – dodał Pieskow.

Marek Jakubiak o tym, co wiedział rząd Niemiec

Komentarz w tej sprawie zostawił były kandydat na prezydenta Marek Jakubiak.

Powiedział on, że „Rosjanie odwracają kota ogonem”, kiedy twierdzą, że obawiają się planów rozszerzenia NATO o Finlandię i Szwecję.

Przeczytaj również:  „Rosji nie sprzedajemy”. Korea Północna komentuje doniesienia o dostawach broni

— Widać po Ukrainie, kto kogo atakuje, kto atakował Gruzję, kto pali, morduje i gwałci i przed kim należy być zabezpieczonym. Ja bym nie brał pod uwagę takiego straszenia, co stosują Rosjanie – wyjaśnił prezes FdR.

— Ja mam przekonanie, że Niemcy wiedzieli o tym, że Ukraina zostanie zaatakowana i znali datę. Dlatego Angela Merkel oraz inni politycy niemieccy jeździli do Moskwy. Po prostu w tym dobrobycie im się w głowach pomieszało i uważają, że żadne zagrożenia światowe ich nie dotyczą. A tak naprawdę Ukraińcy, to powinni się poddać, jak twierdzili niemieccy intelektualiści. Uważam, że gdyby nie ogólnoświatowy trend wspierania Ukrainy i krytykowania Rosjan, to Francja czy Niemcy zachowywałyby się zupełnie inaczej, a może nawet inaczej pomagaliby Rosji – wyjaśnił Jakubiak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co dzieje się z Władimirem Putinem? Ten szczegół przykuł uwagę [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Krystyna Janda tłumaczy się z ostrych słów nt. antyszczepionkowców: „To było straszne”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 255 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj