propolski.pl: Szef Bayernu odpowiedział Lewandowskiemu

Robert Lewandowski przed rozpoczęciem mistrzostw Europy: „Chcę, by Polacy byli z nas dumni” [WIDEO]

Robert Lewandowski rozmawiał z dziennikarzami w związku z rozpoczynającym się w Opalenicy zgrupowaniem reprezentacji Polski przed mistrzostwami Europy. Polski piłkarz zdał relacje na temat tego, jak czuje się po pobiciu rekordu Gerda Muellera w Bundeslidze. Ocenił przy tym szanse i możliwości biało-czerwonych na EURO.

— Dla mnie sukcesem będzie, jeżeli kibice reprezentacji Polski będą z nas dumni — przyznał Robert Lewandowski.

Polska reprezentacja rozpoczyna przygotowania do Mistrzostw Europy. To z pewnością wielka chwila dla wszystkich fanów tego sportu. Piłkarze pod przewodnictwem Paulo Sousę spotkali się w Opalenicy. To właśnie tam Robert Lewandowski udzielił wywiadu dla dziennikarzy i wyznał, jakie przeżycia towarzyszą mu po pobiciu rekordu Gerda Muellera.

— Pobiłem rekord, chociaż myślałem, że to niemożliwe. Chyba jednak potrzebuje czasu, by to wszystko do mnie dotarło — przyznał „Lewy”. Sportowiec strzelił 41. gola w rozgrywkach i pobił tym samym historyczny wynik niemieckiego „Bombera”.

Zobacz również: „Minuta krzyku – wszystko, co nam pozostaje”. Głośny apel aktywistki przed ambasadą w Warszawie [WIDEO]

Dodał, że obecnie nie koncentruje się na poprawieniu kolejnego rekordu Gerda Muellera — czyli 365 goli w karierze w Bundeslidze.

— Każdy sukces napędza mnie do kolejnego sukcesu. Głód osiągnięć ciągle rośnie. Poczucie spełnienia na pewno jest, ale ono mnie nie osłabia — mówił na spotkaniu.

Robert Lewandowski zdradził swoje oczekiwania związane ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

— Po pierwsze musimy być dobrze przygotowani. Na pewno musimy walczyć, grać mocno i wierzyć w sukces.

Napastnik Bayernu Monachium i reprezentacji Polski opowiedział, co będzie dla niego sukcesem drużyny w najbliższym czasie.

— Wyjście z grupy to jest początek. Patrząc z perspektywy wcześniejszego turnieju we Francji, musimy pamiętać, że jeden mecz, a nawet jedna sytuacja może zmienić obraz całych mistrzostw i dać pewność, by zrobić coś, co wydawało się wcześniej niemożliwe. Ważny będzie pierwszy mecz, bo daje on możliwość zyskania pewności siebie. Na pewno celem jest wyjście z grupy. Co dalej? Sam chciałbym wiedzieć. Dla mnie sukcesem będzie, jeżeli kibice reprezentacji Polski będą z nas dumni — stwierdził Lewandowski.

Zobacz również: Timmermans: „Celem odejście od ropy, gazu i węgla” Powstanie nowelizacja prawa dot. opodatkowania energii

Źródło: niezalezna.pl, YouTube.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these