Według Polaków najlepszymi i najskuteczniejszymi politykami roku 2020 okazali się premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Badania opinii w tym temacie przeprowadził Instytut Pollster na zlecenie Super Expressu.

W sondażu Pollster zapytano badanych, kto był według nich najlepszym politykiem w 2020 roku. Okazuje się, że ankietowani wskazali ex qequo szefa rządu Mateusza Morawieckiego oraz włodarza stolicy Rafała Trzaskowskiego, uzyskując po 18 procent głosów.

Na kolejnym miejscu znalazł się lider formacji Polska 2050 Szymon Hołownia, zdobywając uznanie 12 procent badanych. Dopiero na trzecim miejscu uplasował się urzędujący prezydent Andrzej Duda z 9 procentami głosów, a tuż za nim Jarosław Kaczyński z 8 procentami.

Zaraz po nich Polacy wskazali Donalda Tuska, który w opinii ankietowanych zyskał 4 procent. Po byłym premierze i aktualnym przewodniczącym szefie Europejskiej Partii Ludowej wskazano Krzysztofa Bosaka z Konfederacji (3 procent) i lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza (także 3 procent).

AŻ 16 procent badanych w sondażu Instytutu Pollster wybrało odpowiedź „inny polityk”. Wysoki, bo aż 9-procentowy wynik uzyskała odpowiedź „żaden”.

Sondaż przeprowadzono 12 grudnia 2020 roku na próbie 1067 osób.

Przeczytaj również:  Premier Morawiecki w Kijowie. "Albo Ukraina wygra, albo przegra cała Europa"

Przeczytaj również: Tusk odpowiada na propozycję internauty. „Gotów byłbym osobiście ukłuć Prezesa”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 908 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj