propolski.pl: Rafał Ziemkiewicz odpowiada Sikorskiemu

Rafał Ziemkiewicz uderza w Kaczyńskiego: „Wszystko to jest jednym wielkim kryminałem”

Rafał Ziemkiewicz nie ustaje w swojej krytyce pod adresem PiS-KO-Lewica z uwzględnieniem osoby Jarosława Kaczyńskiego. Publicysta odniósł się do ustawy „piątka dla zwierząt” i wymienił, z jakimi stratami wiąże się wprowadzenie jej w życie.

— Zacierają ręce producenci drobiu i mięsa wołowego w systemie halal w Niemczech, firmy futerkowe z Danii — bo to jest jedną z największych potęg, która nas chciała dawno z tych rynków wyrzucić, cieszą się niemieckie firmy utylizacyjne — powiedział w rozmowie z Głos24.pl Rafał Ziemkiewicz.

Ponadto podkreślił, że norki stanowią naturalny sposób na utylizację odpadów zwierzęcych, a w przypadku likwidacji farm cała sprawa stanie się o wiele bardziej kosztowna.

— Jeśli tych farm nie będzie, to hodowca, który teraz sprzedaje odpady jako karmę hodowcy norek, to teraz nie to, że nie zarobi na ich sprzedaży, ale będzie musiał zapłacić firmie utylizacyjnej — kontynuował Ziemkiewicz.

— W tej skandalicznej ustawie jest wszystko. Od samej idei zaczynając, ponieważ wszystkie użyte przeciwko hodowcom argumenty hodowlom futerkowym, mogą zostać użyte przeciwko każdej hodowli. To jest poletko doświadczalne, które lewica, dążąca do zakazu w ogóle hodowli i produkcji mięsa, wybrała sobie jako poligon. Bo to jest rynek dość wąski, bo można bardzo łatwo tę branżę zniszczyć — dodał.

Publicysta poruszył także kwestie mocno ideologiczne i opisał skutki, jakie jego zdaniem nastaną w polskiej rzeczywistości. Przy okazji nazwał ustawę wręcz skandaliczną.

— W tej skandalicznej ustawie jest wszystko. Od samej idei zaczynając, ponieważ wszystkie użyte przeciwko hodowcom argumenty hodowlom futerkowym, mogą zostać użyte przeciwko każdej hodowli. To jest poletko doświadczalne, które lewica, dążąca do zakazu w ogóle hodowli i produkcji mięsa, wybrała sobie jako poligon. Bo to jest rynek dość wąski, bo można bardzo łatwo tę branżę zniszczyć — tłumaczył publicysta.

Zobacz również: Mocna wymiana zdań między Bosakiem a Dudą. „Nie zrozumiał Pan Prezydent”

— Do momentu tej ustawy w produkcji drobiu byliśmy największą potęgą Unii Europejskiej. Największym eksporterem — zamartwiał się Ziemkiewicz.

W dalszej części wypowiedzi uderzył w Jarosława Kaczyńskiego, krytykując jego postawę i działania.

Jarosław Kaczyński oszalał i jeszcze to szaleństwo potrafił sprzedać swoim największym wrogom. KOD-y rozmaite, liderzy opozycji, celebryci oni wszyscy jednym głosem krzyczą, że mamy w Polsce rządy jednego człowieka, że rządzi nami stary maniak – tak rysują Jarosława Kaczyńskiego, jak jakiegoś zakompleksionego człowieka, który swoje kompleksy odgrywa na innych, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności, że co wymyśli, to lizusy mu przegłosują — i teraz nagle przychodzi piękne potwierdzenie, Jarosław Kaczyński przepycha kolanem ustawę, która jest sprzeczna z konstytucją, prawem unijnym, zdrowym rozsądkiem, która niszczy ludzi, mających kredyty i inwestujących — wymieniał Ziemkiewicz.

— Wszystko to jest jednym wielkim kryminałem. I co się dzieje? — W PiS-ie się znajduje 20 sprawiedliwych, w Zjednoczonej Prawicy 59 os. jeśli dobrze liczę, które albo głosują przeciw albo się wstrzymują od głosu. Natomiast na Lewicy i w PO są tylko cztery takie osoby. Jednogłośnie wszyscy idą za kaprysem – jak go nazywają – „dyktatorka z Żoliborza”. Bardziej zdyscyplinowani są od PiS-u — zauważył publicysta.

źródło: nczas.com

About the Author

One thought on “Rafał Ziemkiewicz uderza w Kaczyńskiego: „Wszystko to jest jednym wielkim kryminałem”

  1. KILKA LAT TEMU NAPISAŁEM O R, ZIEMKIEWICZU,ŻE ON JESTSŁBIUTKIMPOLITYKIEM.WIĄZAŁO TO SIĘ ZPODPISANIEM OROZUMIENIAZIEMKIEWICZ KUKIZ.JEDEN WART DRUGIEGO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these