Za pośrednictwem Twittera doszło do nieporozumienia między liderem Konfederacji Krzysztofem Bosakiem a prezydentem RP Andrzejem Dudą. Efektem tej burzliwej dyskusji stała się zapowiedź wspólnego spotkania.

Całe zamieszanie powstało z powodu projektu „piątka dla zwierząt”. Andrzej Duda zasugerował, by przed jej podpisaniem przyjrzeć się całej sprawie. Środowiska prawicowe najchętniej zablokowały tę ustawę, co tłumaczy słowa Krzysztofa Bosaka, który zwrócił się do głowy państwa, by ten przeprowadził rozmowy z ludźmi, w których uderzy wejście nowych przepisów.

— Zaproszenia na jakiekolwiek konsultacje czy spotkanie do @prezydentpl nie ma. Jak widać polscy przedsiębiorcy, zatrudniający tysiące ludzi i zdobywający zagraniczne rynki, nie mogą liczyć na przywilej rozmowy z @AndrzejDuda, którym zaszczycony został szkalujący RP @BartStaszewsk — napisał poseł Konfederacji.

Odpowiedzi udzielił sam prezydent.

— Jeśli Pana nie poinformowali (co ciekawe), a Pan chce się ze mną spotkać, proszę o kontakt, ustalimy termin. Będzie mi miło porozmawiać, a może nawet będzie z tego pożytek dla Polski. Czas pokaże. Pozdrawiam serdecznie! — napisał Duda.

Krzysztof Bosak nie pozostał bierny wobec tych słów i szybko odparł:

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

— Wydaje się, że nie zrozumiał Pan Prezydent mojego wpisu. Nie chodziło o zaproszenie dla mnie, ale dla rolników i przedsiębiorców poszkodowanych ustawą antyhodowlaną. Zabiegam o zaproszenie dla nich, o czym informowałem szefa gabinetu Pana Prezydenta oraz doradcę.

Zobacz również: Groźby lewicowych studentek wobec przyszłych pacjentów: „Wyciągnę większy wenflon. Dam 3 miligramy zamiast 1”

Andrzej Duda podkreślił, że będzie jeszcze rozmawiał z rolnikami ws. „piątki dla zwierząt”.

— Mam szereg wniosków na piśmie od organizacji rolników i przetwórców o spotkania w tej sprawie. Zacząłem od Marszałka Senatu wczoraj. Konsultacje startują w poniedziałek i będą prowadzone do skutku. Spokojnie, Panie Pośle. Jeszcze raz serdecznie pozdrawiam z Rzymu — wyjaśnił prezydent.

Lider prawicowców na sam koniec usprawiedliwił się przed prezydentem, mówiąc:

— Na zaproszenie na zapowiedziane przez Pana Prezydenta w okolicy wyborów spotkanie czekam cierpliwie, zgodnie z zaleceniami Pańskiego ministra @wkolarski. Cieszę się, że znalazł Pan Prezydent czas dla moich kolegów z @KONFEDERACJA_i dziękuję za odpowiedź na mój gorzki wpis — zakończył.

źródło: nczas.com

(Visited 2 919 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj