Podczas ostatniego wiecu Rafała Trzaskowskiemu padło wiele wulgarnych okrzyków wymierzonych w PiS. Prezydent Warszawy, gdy usłyszał „Jeb** PiS” stwierdził zadowolony:

— Jak widzicie, żywe reakcje nam towarzyszą… pozytywne!

Rafał Trzaskowski — prezydent Warszawy i wiceszef PO wskazał na konieczność odpolitycznienia TK i KRS.

— Polska potrzebuje planu odbudowy Rzeczpospolitej; ja taki plan mam i będę go prezentował w ciągu najbliższych miesięcy — zapowiedział w Gdańsku prezydent Warszawy.

Konferencja prasowa Trzaskowskiego miała miejsce na skwerze Ołowianka, kiedy działacze KO wspólnie z wolontariuszami prowadzili zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o likwidacji TVP Info i abonamentu RTV.

— Polska potrzebuje planu odbudowy Rzeczpospolitej. Ja taki plan mam i będę go prezentował w przeciągu najbliższych miesięcy — zadeklarował Trzaskowski, mówiąc o potrzebie zmian.

Polityk podkreślił, że plan ten powinien opierać się na podstawowych wartościach, takich jak prawda, równość oraz sprawiedliwość.

— Musimy zrobić wszystko, by odbudować zaufanie do państwa. Bez zaufania do naszego własnego państwa, bez odzyskania szacunku do własnego państwa trudno nam będzie naprawiać Rzeczpospolitą — powiedział prezydent Warszawy.

Ponadto nawiązał do wartości, mówiąc, że zawsze należy zaczynać od prawdy, dlatego dzisiaj zbierane są podpisy pod likwidacją TVP Info i abonamentu. Oznajmił, że już za tydzień rozpocznie się „wielka akcja” zbiórki podpisów. Będą w niej uczestniczyć politycy PO, KO oraz samorządowcy.

Zobacz również: Sondaż: Co Polacy sądzą o stosunkach polsko-amerykańskich za prezydentury Joe Bidena?

Źródło: tysol.pl

(Visited 459 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj