1 września to dzień wyjątkowy, który upływa nam pod znakiem wspomnienia wybuchu II wojny światowej. W wielu miejscach w Polsce, takich jak Westerplatte i Wieluń, odbywają się uroczystości przypominające o zdarzeniu sprzed 82 lat. Rafał Trzaskowski chyba o tym nie pamięta.

Przemowę skierowaną do rodaków wygłosił już prezydent Andrzej Duda, który nie szczędził wielu podniosłych słów.

— To był akt terroru, to nie była zwykła wojna. To było od samego początku złamanie wszelkich wojennych zasad, które wówczas i do dzisiaj obowiązują. Wieluń jest symbolem okrucieństwa, złamania zasad, Wieluń jest symbolem tamtej wojny dla Polaków. Zginęło nas 6 mln, a niecałe 250 tys. z tego to byli żołnierze. Byliśmy ofiarą od pierwszego momentu; nikt przyzwoity nie może się zgodzić na to, by podle oskarżać Polaków o jakikolwiek udział w zbrodniach II wojny światowej — mówił prezydent RP.

Nie wszyscy jednak pamiętają o tym, co najważniejsze. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski opublikował na Twitterze rozrywkową wiadomość, w której podzielił się zdjęciami z wydarzenia Campus Polska Przyszłości.

— Brodka, Organek — dzięki za wspólną zabawę i świetną atmosferę — napisał Trzaskowski. Tymi słowami wzbudził rozczarowanie ze strony internautów. Wielu z nich dziękowało w duchu za to, że polityk nie został prezydentem Polski.

Przeczytaj również:  Partia KORWiN zmienia nazwę. Sławomir Mentzen wyjaśnia powody decyzji

1 września 1939 r. Niemcy napadły na Polskę. Tym samym rozpoczęła się II wojna światowa — konflikt wiążący się ze śmiercią ludności cywilnej i masowymi mordami. Każdego roku w Wieluniu i na Westerplatte, a także w innych miejscach naszego kraju z udziałem najważniejszych polityków mają miejsce uroczystości upamiętniające te tragiczne chwile.

Zobacz również: Korwin-Mikke przyjąłby uchodźców do domu? Podał jeden warunek

Zobacz również: Robert Lewandowski zabrał głos podczas konferencji prasowej. Dostał pytanie o kolorową opaskę [WIDEO]

Źródło: Twitter.com

(Visited 624 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj