Radosław Sikorski podsunął pomysł utworzenia Legionu Europejskiego wyjaśniając, że mogłaby to być pierwsza armia „podlegająca instytucjom unijnym”.

Podczas wczorajszej konferencji zorganizowanej przez PO pt. „Bezpieczna Polska” — liderzy Borys Budka i Radosław Sikorski prezentowali swoją koncepcję na prowadzenie polityki zagranicznej.

Ustalono, że powinna być oparta na trzech filarach: europejskim, transatlantyckim oraz wschodnim.

Radosław Sikorski znany ze swojego krytycznego nastawienia wobec rządzących również i tym razem nie szczędził oskarżeń pod ich adresem: — W rankingu demokracji otrzymaliśmy najniższą notę od dekady, spadając z grupy demokracji – do pół-demokracji. Wygrywamy za to w rankingu krajów najszybciej wprowadzających autorytaryzm. Tak powinna wyglądać promocja Polski na świecie? — pytał.

Zobacz również: Policjant przewrócił emerytkę. „Naderwany mięsień szyjny i uszkodzony ząb” [WIDEO]

Były minister wysnuł zarzut, że politycy partii rządzącej dogadują się z proputinowskimi politykami.

— Polska jak tlenu potrzebuje odpowiedzialnej, spójnej i zwinnej polityki zagranicznej — mówił dodając, że celem państwa powinno być wejście do „grupy trzymającej władzę w UE”.

Polityk PO zapowiedział także utworzenie sił zbrojnych, które byłyby niezależne od państwa, a podległe jedynie unijnym instytucjom.

— Staniemy się liderem projektu tworzenia europejskiej obronności. Będziemy dążyć do zwiększenia europejskich funduszy na obronę i do stworzenia Legionu Europejskiego, pierwszej, złożonej z ochotników jednostki podległej instytucjom unijnym — zapowiedział Radosław Sikorski.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 754 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Z tym nieogarnianiem to ma kobita rację" Wyborczyni Kidawy-Błońskiej: Nie każdego stać na Newsweek i Wyborczą

1 KOMENTARZ

  1. Legion ,legion to kojarzy mi się o zastępach zbrojnych A przechrzta Radziu już umie latać odrzutowcem nauczyli go jak był czynnym PISowcem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here