Europoseł PO Radosław Sikorski jest zdania, że „Niemcy są bezczynne, a powinny dawać przykład, jak pomagać ofierze agresji”.

— Niemcy bardzo tracą w oczach całej środkowej Europy właśnie przez bezczynność, która staje się żałosna, to rozminięcie się deklaracji z czynami — powiedział Radosław Sikorski.

— Mam wrażenie, że te słowa są aktualne, bo właśnie Niemcy są bezczynne, a powinny dawać przykład, jak pomagać ofierze agresji. Niemcy bardzo tracą w oczach całej środkowej Europy właśnie przez bezczynność, która staje się żałosna, to rozminięcie się deklaracji z czynami — dodał polityk PO.

— Rozumiem, że jest tam wielki konflikt w koalicji. Zieloni chcą i embarga na rosyjskie surowce energetyczne i przyspieszenia transformacji energetycznej, FDP też, a wewnątrz SDP mamy ludzi, którzy uważają, że pokój jest wtedy, gdy ofiara kapituluje. To jakieś zwyrodnienie pacyfizmu. Widzę, że kanclerz Niemiec próbuje przeciągnąć swoją partię na lepsze pozycje — wyjaśnił europoseł PO.

Radosław Sikorski skomentował słowa Siergieja Ławrowa, który ustosunkował się do pytania, jak Rosjanie mogą „denazyfikować” Ukrainę.

Minister odpowiedział, że „to, że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski miałby być Żydem, nie ma żadnego znaczenia. Według mnie także Hitler miał żydowskie pochodzenie”.

Przeczytaj również:  Nie żyje gwiazda "Big Brothera". Odeszła bardzo młodo

Europoseł PO skomentował tę wypowiedź następująco:

— To klasyka antysemicka. Przez wiele lat uważało się Siergieja Ławrowa za wielkiego profesjonalistę, a tak naprawdę reprezentuje kraj, których wielu się boi. Rosja jest w tej chwili krajem faszystowskim. Ukraińcy ukuli na to nowe słowo — „raszyzm”. Nie ma wątpliwości, że zarówno manifest Putina, jak i różne dokumenty agencji Ria Novosti są po części imperialistyczne, a po części po prostu faszystowskie i eksterminacyjne wobec państwa i kultury ukraińskiej — przyznał Sikorski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Miliarder skrytykował Władimira Putina. Teraz boi się o swoje życie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Staruszka zniszczyła Tuska: „To jest łobuz! On by Polskę zniszczył” [WIDEO]

źródło: Interia.pl, Onet.pl

(Visited 138 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj