Podczas ostatniego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Strasburgu podjęto kluczowe decyzje w sprawie Polski. Przyjęto bowiem rezolucję ws. funkcjonowania instytucji demokratycznych w naszym kraju. Za rezolucją opowiedziało się 140 delegatów, a przeciwko było 37. 11 osób wstrzymało się od głosu.

Jakiś czas wcześniej odbyła się debata w tym temacie. Podczas niej przedstawiciele państw Rady Europy oraz parlamentarzyści dyskutowali na temat raportu RE oceniającego reformy sądownictwa w Polsce.

Pozytywnym emocjom nie było końca. Najbardziej cieszyli się politycy opozycji, którzy dali upust swojej radości na portalu społecznościowym.

— PiS przegrało KAŻDE głosowanie w Zgromadzeniu Parlamentarnym. Rady Europy. 140 do 37! Polska została objęta stałym monitoringiem Rady Europy ws. praworządności. Podziękujemy za to orłom prawniczym z PiS! — napisał poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

— Rezolucja mówiąca o frankensteinizacji prawa w Polsce i wprowadzająca procedurę monitoringową przyjęta przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy — dodała Barbara Nowacka.

 

źródło: wpolityce.pl

(Visited 55 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj