Posłanka PO Izabela Leszczyna skomentowała ostatnie wystąpienie Władimira Putina, w którym ogłosił aneksję części Ukrainy.

– Pod ogromnymi fragmentami przemówienia Władimira Putina mógłby się podpisać Jarosław Kaczyński – powiedziała parlamentarzystka.

W piątek rosyjski prezydent ogłosił aneksję części Ukrainy. Chodzi o obwody: ługański, doniecki, chersoński i zaporoski. Na tych terenach odbyły się wcześniej „referenda”. Moskwa uznała je za podstawę do przyłączenia do Rosji.

Wystąpienie dyktatora odbiło się szerokim echem w mediach.

Posłanka PO Izabela Leszczyna, która była gościem w programie „6. Dzień Tygodnia w Radiu Zet” nie przebierała w słowach.

Dziennikarz Andrzej Stankiewicz przypomniał oskarżenia, jakie wypowiedział Władimir Putin wobec Zachodu. Chodzi, chociażby o szerzenie narkomanii, promocję operacji zmiany płci, czy promocję satanizmu.

Leszczyna o Kaczyńskim

Izabela Leszczyna poparła słowa prowadzącego, że to nie jest dobra przepowiednia dla przyszłych relacji Zachód-Moskwa. Ponadto dodała, co najbardziej przestraszyło ją w przemówieniu Putina.

– Zdałam sobie sprawę, że gdybyśmy wyraz „Rosja” zastąpili wyrazem „Polska” i te „wartości wielkiej Rosji” wartościami „wielkiej Polski”, to w ogromnych fragmentach tego przemówienia, pod ogromnymi fragmentami mógłbym się podpisać Jarosław Kaczyński – powiedziała posłanka.

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz nie wystąpi na Sylwestrze Marzeń. Fani zawiedzeni

Z tym punktem widzenia nie zgodzili się Ryszard Czarnecki z PiS i Robert Winnicki z Konfederacji. Wtedy dziennikarz poprosił Leszczynę, by jeszcze raz wyjaśniła, co miała na myśli.

– Powiedziałam wyraźnie. Pan redaktor, zadając mi pytanie, zacytował: atak na LGBT i Zachód, który chce zniszczyć tradycyjne rosyjskie wartości. Powtarzam więc, że te same słowa, ataki na LGBT, mówienie o Zachodzie jako czymś złym, co zagraża Polsce bardziej niż Rosja, to są słowa prominentnych działaczy PiS-u i Jarosława Kaczyńskiego. To utwierdziło mnie w przekonaniu, że PiS to partia autorytarna, antydemokratyczna i de facto groźna dla Polski – dodała posłanka PO.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wielki wybuch na Krymie! Kłęby dymu nad lotniskiem [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tesla pokazała nowego robota. To niesamowite, co potrafi [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl / Radio ZET, YouTube

(Visited 203 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj