Władimir Putin i Joe Biden zgodzili się na spotkanie, by omówić kwestie kryzysu na Ukrainie. Informację tę przekazał Pałac Elizejski. Spotkanie jest efektem rozmów telefonicznych podjętych przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Pojawił się jednak jeden warunek i do rozmów dojdzie jedynie wtedy, kiedy Rosja nie zaatakuje Ukrainy.

Prezydent Macron wiele razy podejmował się dyskusji z przywódcami Ukrainy, Rosji i Stanów Zjednoczonych. W rezultacie pojawiła się zgoda na szczyt w sprawie kryzysu na Ukrainie.

– Prezydenci Biden i Putin zaakceptowali zasadę takiego szczytu – napisano. Szczegóły te potwierdził także Biały Dom.

– Prezydent USA Joe Biden zgodził się na propozycję spotkania z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem pod warunkiem, że do tego czasu nie dojdzie do inwazji Rosji na Ukrainę – przekazała rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

Jen Psaki podkreśliła, że wcześniej dojdzie do spotkania szefów dyplomacji Rosji oraz USA.

– Jak wielokrotnie jasno deklarował prezydent, jesteśmy zaangażowani na rzecz dyplomacji aż do momentu rozpoczęcia inwazji. Sekretarz Blinken i minister spraw zagranicznych Ławrow mają spotkać się w tym tygodniu w Europie, o ile Rosja nie zdecyduje się na działania militarne. Prezydent Biden zaakceptował co do zasady propozycję spotkania z prezydentem Putinem po tych rozmowach – dodała rzeczniczka.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

źródło: RMF FM

(Visited 126 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj