Bill Gates rozmawiał z dziennikarzem CNBC podczas konferencji bezpieczeństwa w Monachium i wspomniał o scenariuszu kolejnej pandemii. Miliarder podkreślił, że ma tutaj na myśli mutację zupełnie innego patogenu, niż koronawirus.

Bill Gates zaznaczył, że rozwój technologiczny powinien pomóc światu radzić sobie z przewidywaną pandemią. Dodał, że najważniejsze są niezbędne inwestycje.

– Będziemy mieć kolejną pandemię. Następnym razem będą to inne patogeny – mówił filantrop, w którego ocenie pandemia koronawirusa zaczyna wygasać, ponieważ na dużych obszarach ludzie nabyli już odporność.

– Ryzyka poważnych chorób, które są głównie związane z zaawansowanym wiekiem i otyłością, czy cukrzycą, te ryzyka zostały teraz dramatycznie zredukowane z powodu ekspozycji na infekcję – mówił Bill Gates.

Miliarder jest zdania, że świat powinien podjąć zdecydowane działania, by stworzyć i rozpowszechniać szczepionkę, w razie, gdyby doszło do kolejnej pandemii.

– Następnym razem spróbujemy zamiast w dwa lata, wyprodukować je w sześć miesięcy. Koszt bycia przygotowanym na kolejną pandemię nie jest duży. To nie zmiany klimatyczne. Jeżeli jesteśmy racjonalni, tak, następnym razem złapiemy to wcześnie – powiedział Bill Gates.

Zobacz również: Senyszyn: Czarzasty jest większym zamordystą od Jarosława Kaczyńskiego

Zobacz również: Papież Franciszek: Tak, psy i koty zastępują dzieci

źródło: wpolityce.pl

(Visited 302 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj