propolski.pl: Przyjąłeś szczepionkę przeciwko COVID-19? WHO: Nie możesz czuć się bezpieczny, bo...

Przyjąłeś szczepionkę przeciwko COVID-19? WHO: Nie możesz czuć się bezpieczny, bo…

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w jednym ze swoich ostatnich komunikatów wskazuje, że zaszczepieni przeciw COVID-19 „nie powinni czuć się w pełni bezpieczni”, w przypadku przyjęcia dwóch dawek preparatu.

Szczepionki przeciw COVID-19 miały teoretycznie w zupełności chronić przed zakażeniem koronawirusem. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia przekonuje, że zaszczepieni nadal muszą nosić maseczki oraz zachować dotychczasowe środki ostrożności.

Głos w tej sprawie zabrała dr Mariangela Simao, niejako w kontrze do znoszenia obostrzeń w miarę rozwoju kampanii szczepionkowych:

Ludzie nie powinni czuć się w pełni bezpieczni tylko dlatego, że przyjęli dwie dawki szczepionki. W dalszym ciągu muszą się chronić przekazała przedstawicielka WHO dr Mariangela Simao.

Nadal musimy nosić maseczki, przebywać w dobrze wentylowanych pomieszczeniach, przestrzegać zasad higieny i zachowywać dystans społeczny. To wciąż niezwykle istotne nawet dla osób zaszczepionych podkreśliła.

WHO uzasadniła swoje stanowisko tym, że większa część światowej populacji nadal pozostaje niezaszczepiona. Oprócz tego w komunikacie WHO wzmiankowano o „nowych wariantach koronawirusa”.

Oczywiście można pozwolić sobie na poluzowanie niektórych środków bezpieczeństwa trzeba pamiętać, że sytuacja różni się w zależności od kraju ale nadal trzeba zachować bardzo dużą ostrożność apelował podczas briefingu prasowego WHO dr Bruce Aylward.

WHO niekonsekwentne w zaleceniach

Komentatorzy zwracają uwagę na niekonsekwencję wypływającą z coraz to nowych komunikatów organizacji. WHO z jednej strony naciska na obywateli, by ci się szczepili, z drugiej zaś strony nakazuje nosić maseczki i stosować się do reżimów sanitarnych, by „nie poczuć się zbyt pewnie”. Ostatecznie WHO potwierdza, że obecnie dystrybuowane preparaty okazują się nieskuteczne wobec zetknięcia z wariantem Delta.

WHO potwierdziła, że połowa przypadków zachorowania na powyższą mutację w Izraelu dotyczy… osób zaszczepionych.

Przeczytaj również: Powrót lockdownu. „Na początek obejmie milion obywateli”. Ludzie będą mogli opuścić swe domy tylko w czterech przypadkach

Przeczytaj również: A jednak: Zaszczepiłeś się? Wariant Delta COVID-19 jest dla ciebie 6 razy groźniejszy niż dla osoby niezaszczepionej! Druzgocący raport

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

3 thoughts on “Przyjąłeś szczepionkę przeciwko COVID-19? WHO: Nie możesz czuć się bezpieczny, bo…

  1. Nie ma skutecznej szczepionki na zadna mutacje grypy!!!! Cwaniacy zmajstrowali sobie swietny sposob na robienie kasy!!!! Przejeli Big Pharme , kupili media i mafie medyczna i tluka na baranach niewyobrazalna kase!!!! Wczesniej po ataku „terrorystycznym” robili kase na securitce teraz czas na „svirusie” gdzie pozniej przerzuca business?????? 😉 Kto wie to juz jest bogaty!!! 😉

  2. Na grype nie bylo, nie ma i nie bedzie skutecznej szczepionki bo ona mutuje co sezon!!!!!! Tak bylo, jest i bedzie!!!!! A to odstawia Big Pharma to nachalne robienie kasy na masach za pomoca mediow i przekupionych rzadow!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these