Pewien działacz społeczny z Gniezna postanowił w kontrowersyjny sposób wyrazić swoje poglądy. W tym celu w czasie Wielkiego Piątku przybił się do jednego z drzew. Bogdan Bentyn zaprotestował przeciwko zaplanowanej wycince ponad 700 drzew.

Mężczyzna opublikował nagranie w internecie i szybko zebrał mnóstwo komentarzy. Na filmie widać, jak przykłada rękę do drzewa i wbija w nią gwóźdź. Poprzez ten gest sprzeciwił się masowej wycince drzew na terenie parku — niedaleko jeziora Jelonek w Gnieźnie.

— Nie zgadzam się na wycięcie 781 drzew na „Wenei”. Jak wy chcecie chronić starych ludzi, jak nie potraficie ochronić starych drzew — powiedział rozemocjonowany na nagraniu.

Zobacz również: Maryla Rodowicz ujawniła, że miała skutki uboczne szczepionki na Covid-19

— Nie wierzcie urzędnikom, którzy chcą wyciąć 781 drzew dla waszego dobra, dla naszego dobra. Amen — kontynuował.

Jak przekazało Radio Poznań, mężczyzna został szybko uwolniony, a jego ręka opatrzona. Obecnie aktywista czuje się już dobrze.

Zobacz również: Zaskakujące słowa lekarza: Żałuję, że nie umierają zachowujący się najmniej rozsądnie, miałoby to sens [WIDEO]

Jego zachowanie jest wyrazem protestu w związku z rozpoczętą rewitalizacją części parku Piastowskiego, zwanego przez mieszkańców „Weneją”. W planach leży wycięcie kilkuset drzew, co z pewnością bardzo martwi wielu aktywistów i ekologów.

p.Boguś stygmatyzuje ( P A T R Z K O Ń C A ! ) akcja od 2 min.

Opublikowany przez Bogdana Bentyna Piątek, 2 kwietnia 2021

źródło: polsatnews.pl

(Visited 518 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj