Jedzenie z McDonalds

Przez 24 lata nie wyrzuciła jedzenia z McDonald’s, efekty szokują. Firma musiała odpowiedzieć

McDonald musiał odnieść się do poważnych zarzutów. Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym pokazano 24-letnie frytki i hamburgera, które nie spleśniały. Jak to możliwe?

Firma zmuszona była opublikować ważne sprostowanie.

Materiał opublikowany na TikToku wywołał prawdziwe kontrowersje. Użytkowniczka „Aly.sherb” pokazała swoją babcię, która w 1996 roku kupiła zestaw w restauracji McDonald.

Seniorka z Ameryki postanowiła zrobić eksperyment wkładając frytki i hamburgera do pudełka na buty. Okazało się, że po 24 latach pożywienie nie uległo rozkładowi.

McDonald wyjaśnił, jak mogło dojść do takiej sytuacji.

Firma deklarowała, że przyczyną były warunki, w jakich przez 24 lata przechowywano posiłek. Podkreśliła, że nagranie z TikToka mija się więc z prawdą.

Zobacz również: Wpadka prezenterki TVP na Festiwalu w Opolu. Nagranie podbija sieć

— W odpowiednim środowisku burgery McDonald’s — podobnie jak większość produktów spożywczych — mogą się rozkładać — napisano w komunikacie przytoczonym przez Gazeta.pl.

— Wyjaśnijmy, że zestaw z McDonald był najprawdopodobniej przechowywany w suchym miejscu. Mogło to wpłynąć na zahamowanie procesu rozkładu. Firma wskazała też, że na nagraniu frytki oraz hamburger są wysuszone. Do tego potrzebne są jednak określone warunki, a przede wszystkim wilgoć. Bez dostatecznego poziomu wilgoci — czy to w samej żywności, czy w środowisku — bakterie i pleśń nie mogą się rozwijać, a zatem rozkład produktu jest mało prawdopodobny — odnieśli się do sprawy przedstawiciele McDonald.

Firma podkreśliła, że do rozwinięcia się grzybów i pleśni potrzebne są odpowiednie warunki, a tutaj ich nie było.

— Jeśli więc jedzenie jest wystarczająco suche lub wyschnie, istnieje małe prawdopodobieństwo, że rozwiną się na nim bakterie lub pleśń. Również jedzenie przygotowane w domu, które pozostawimy do wyschnięcia, może wyglądać w ten sposób — wyjaśniono w komunikacie przytoczonym przez Gazetę.pl.

źródło: tiktok.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these