sondaż

Przerażający sondaż. Większość Polaków domaga się tego, co jeszcze rok temu uważano za teorie spiskowe

Najnowszy sondaż przeprowadzony dla piątkowego wydania „Super Expressu” pokazuje, że 48 procent badanych jest za wprowadzeniem ograniczeń i restrykcji dla osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Co ciekawe, przeciwników reżimu sanitarnego i segregacji jest 47 procent.

Sondaż przeprowadzono na zlecenie „Super Expressu” przez Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 listopada 2021 r. na grupie 1016 dorosłych Polaków.

48 procent respondentów wychodzi z założenia, że należałoby wprowadzić ograniczenia dla Polaków, którzy nie zdecydowali się przyjąć szczepionki. 47 procent ankietowanych jest zdania przeciwnego, a 5 procent nie ma zdania w tej kwestii.

„Super Express” wskazuje, że „koronawirus w nieustającym natarciu, a rząd nadal nie wprowadza obostrzeń dla osób niezaszczepionych”. Tabloid staiwa następnie pytanie, czy władza powinna to zrobić. Następnie dowiadujemy sie, że społeczeństwo jest w tej kwestii niesamowicie podzielone.

Dziennik podkreśla, że „osoby w pełni zaszczepione w naszym kraju to 53,3 proc. populacji, co oznacza, że nie każdy z nich popiera wprowadzenie dodatkowych obostrzeń dla tych, którzy tego nie zrobili”.

Tabloid poprosił o komentarz socjologa prof. Henryka Domańskiego.

Dosyć zaskakujący wynik. Spodziewałbym się, że odsetek osób popierających obostrzenia będzie większy. W końcu jeżeli ktoś się zaszczepił, to chciałby z tego coś mieć, nie tylko mniejsze ryzyko zakażenia. Musi być jakaś sprawiedliwość. Część osób w ogóle ocenia restrykcje jako ingerencję państwa w ich życie prywatne, co jest niedopuszczalne — przekonywał ekspert.

Co ciekawe, jeszcze rok temu w początkach kampanii zachęcającej do szczepień twierdzono, że szczepionki pozostaną zupełnie dobrowolne, a władza nie będzie wymuszać na Polakach przyjmowania preparatów.

Przeczytaj również: Budżet Gdańska przeznaczył blisko 50 tys. zł na warsztaty „Jak profesjonalnie drzeć ryja”

Przeczytaj również: Kukiz: Jeśli oskarżenia się potwierdzą, będę od tej pory nazywał go kanalią

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these