Podczas drugiego dnia Strajku Przedsiębiorców pojawili się posłowie Konfederacji, którzy próbowali uspokoić nerwową atmosferę. Grzegorz Braun obecny na manifestacji wezwał funkcjonariuszy policji do zachowania zgodnego z prawem.

Prawica okazała solidarność ludziom, którzy z powodu epidemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń nie mogą zarabiać na swoje utrzymanie. Policja, która starała się rozpędzić strajkujących, nie trzymała nerwów na wodzy, co dodatkowo nasiliło falę gniewu.

Poseł Grzegorz Braun apelował wobec funkcjonariuszy o zachowanie spokoju wobec jego asystentów. Tak właśnie nazwał przedsiębiorców, którzy przyszli walczyć o swoje prawa.

— To są moi asystenci społeczni. To są asystenci społeczni posła na Sejm Rzeczypospolitej! Szarpiecie asystentów społecznych, to pomoc w wykonywaniu mandatu posła! — powtarzał Grzegorz Braun.

— To trwa godzinę, żaden przełożony się nie zgłosił — dodał polityk.

Gepostet von Chwdp.tv am Freitag, 8. Mai 2020

 

Grzegorz Braun chroni protestujących przedsiębiorców przed policją!

Zobaczcie jak jeden z liderów Konfederacji, poseł Grzegorz Braun, bronił protestujących przedsiębiorców przed policją! To zdarzenie zostanie zapamiętane na długo. Rozpowszechniajcie nagranie gdzie tylko możecie, niech jak najwięcej osób to zobaczy!W centrum Warszawy odbył się kolejny #StrajkPrzedsiębiorców. Władza podobnie jak dzień wcześniej chciała manifestację spacyfikować. Co zrobił nasz poseł Grzegorz Braun? Wszedł do środka demonstracji i zrobił wszystkich protestujących… swoimi asystentami społecznymi! Wszystko po to, aby jak najmocniej chronić obywateli, których zaczęła atakować policja. Zachowanie funkcjonariuszy, działających na zlecenie władzy, było skandaliczne. Nasz poseł całym sobą stanął w obronie strajkujących Polaków, którzy walczą o byt swój i swoich rodzin, a rządzący ich lekceważą i pacyfikują. Nigdy nie poddamy się w walce o interes obywatelski! Tak działa #Konfederacja, ZAWSZE w obronie obywateli. Walczymy o Polaków nie tylko w Sejmie, ale również na protestach! #NaprzódPolsko🇵🇱🇵🇱🇵🇱

Gepostet von Partia Wolność am Freitag, 8. Mai 2020

źródło: facebook.com, nczas.com

(Visited 374 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj