Poseł PiS Przemysław Czarnek w mocnych słowach skrytykował postawę Radosława Sikorskiego. Sikorski zamieścił komentarz dotyczący relacji z Rosją, który wzbudził w mediach wiele emocji.

Przemysław Czarnek był gościem programu „Jedziemy” na TVP Info i przypomniał faktyczne osiągnięcia rządów PO-PSL, szczególnie na arenie dyplomacji.

— Kiedyś prezydent Putin honorował Polskę na Westerplatte i w Katyniu, teraz wyzywa od kolaborantów. Strach pomyśleć, jaki będzie kolejny pisowski sukces — pisał na Twitterze Sikorski.

Wpis ten zalała fala krytyki niezadowolonych internautów oraz polityków. Również Jarosław Gowin nie pozostał bierny wobec tego, co przeczytał, i nawiązał do wypowiedzi Sikorskiego.

— Cóż, dziś faktycznie żadnemu polskiemu ministrowi nie przychodzi do głowy, by zapraszać Rosję do NATO… — stwierdził minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Przemysław Czarnek, który rozmawiał w TVP Info, podsumował, że słowa byłego szefa MON są niedopuszczalne.

— Na szczęście reputacja Putina w świecie, również w środowiskach żydowskich, czy w Izraelu, jest bardzo kiepska. Mam nadzieję, że nikt poważnie do tego nie podchodzi. Co do wypowiedzi polityków opozycji… to, co uprawia Sikorski to szczyt bezczelności. To on jako minister spraw zagranicznych doprowadził do totalnego fiaska jakichkolwiek relacji z Rosją, poddając tak naprawdę politykę polską polityce Rosji — powiedział Czarnek.

Przeczytaj również:  Janusz Korwin-Mikke o polskich podatnikach. Mają gorzej niż niewolnicy w Rzymie? [FOTO]

— Pamiętam przemówienie prezydenta Putina. Niezwykle pogardliwe, niezwykle imperialistyczne i dokładnie pamiętam znakomitą odpowiedź śp. prezydenta Kaczyńskiego. Dokładnie pamiętam także, z jaką miną słuchał tego Władimir Putin i jak pogardliwie uśmiechał się — dodał poseł PiS.

źródło: wsensie.pl

(Visited 175 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj