Abp. Wojciech Polak, prymas Polski skomentował ostatnie zachowanie parlamentarzystki Joanny Scheuring-Wielgus, która ochoczo angażowała się w protesty organizowane przez Strajk Kobiet.

Posłanka Lewicy weszła wraz ze swoim mężem do kościoła podczas nabożeństwa i wymachiwała transparentami z obraźliwymi hasłami.

— Kościół, przede wszystkim liturgia, nie jest miejscem do manifestowania żadnych poglądów. Było to naganne i nie na miejscu — podkreślił prymas Polski.

Do sprawy odniósł się również prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który obiecał, że wyciągnie wobec posłanki Scheuring-Wielgus odpowiednie konsekwencje.

Zobacz również: Kim będzie pierwszy zaszczepiony Polak? „To będzie wydarzenie medialne”

Ziobro poinformował, że skierował do marszałek Sejmu wniosek o uchylenie jej immunitetu. Prokuratura ma zamiar postawić posłance zarzuty „złośliwego przeszkadzania publicznemu wykonywaniu aktu religijnego oraz obrażania uczuć religijnych”. Parlamentarzystka nie poczuwa się jednak ani do winy, ani do odpowiedzialności za swoje zachowanie. Wręcz przeciwnie, działania prokuratury uważa za zastraszanie.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 541 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj