Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjawił, kto jako pierwszy zostanie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Ponadto dodał, że będzie to wydarzenie medialne.

Waldemar Kraska był gościem w Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma-Dziewiąta” i został zapytany o pierwsze szczepionki na COVID-19 w Polsce.

— Pierwszą osobą zaszczepioną przeciwko koronawirusowi w Polsce będzie pracownik szpitala MSWiA w Warszawie — zapowiedział w środę wiceminister zdrowia.

— Tam będzie zaszczepiony pierwszy Polak, to będzie pracownik tego szpitala. Wiem, że jest wielu chętnych, żeby być tym pierwszym. Myślę, że będzie to też jakieś wydarzenie medialne — ogłosił Kraska.

Zobacz również: Prof. Simon nie odpuszcza przeciwnikom szczepień: Zachowanie antypolskie

Wiceminister przypomniał, że po raz pierwszy preparat będzie dostępny w drugi dzień świąt, w godzinach wieczornych, a do końca roku pojawi się w Polsce nawet 300 tys. szczepionek.

Kraska odpowiedział również, czy jego zdaniem szczepionka będzie skuteczna. Ocenił, że według dostępnych danych jak najbardziej będzie, chociaż istnieje pewne ryzyko wystąpienia mutacji. Lekarze, by zapobiec więc powikłaniom, użyją tej części łańcucha mRNA, która najrzadziej ulega takim zmianom.

Przeczytaj również:  Warszawa. Nastolatka zginęła na przejściu dla pieszych

źródło: nczas.com

(Visited 321 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj