Projekt „Stop LGBT” trafił do Sejmu. Krzysztof Kasprzak, przedstawiciel Fundacji Życie i Rodzina, poinformował, że obywatelski projekt zebrał ponad 200 000 podpisów.

Projekt zakłada między innymi zakaz organizowania parad równości i wszelkich manifestacji, których celem jest kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej. Inicjatorzy akcji podkreślają również, że polskie polskie prawo miałoby chronić symbole religijne i patriotyczne.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

— W 2019 roku jeździliśmy w okolice parad równości, obserwowaliśmy, jak one wyglądają i widzieliśmy, że dochodzi na nich do łamania polskiej konstytucji, profanowania symboli religijnych, patriotycznych, narodowych, dlatego przygotowaliśmy projekt, który realizuje zasadę ochrony rodziny i nie pozwala podważać porządku konstytucyjnego, który jest zdefiniowany w artykule 18 – małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny — tłumaczył Kasprzak.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

Sejm ma trzy miesiące na zorganizowanie pierwszego czytania projektu. Przedstawiciel Fundacji Życia i Rodziny wyjaśnił, że podpisy zbierano od połowy sierpnia. Akcja zbierania podpisów byłaby krótsza, jednak we znaki dała się trwająca pandemia.

Przeczytaj również:  Zabójstwo 10-letniej dziewczynki w Inowrocławiu. Pojawiły się nowe informacje

Źródło: TVP Info

(Visited 1 018 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj