SLD

Profesor związany z SLD: „Kanibalizm może się okazać racjonalną strategią”

Związany z SLD profesor Uniwersytetu Warszawskiego przekonywał na antenie TOK FM, że brak jedzenia oraz wody pitnej skłoni ludzkość do podjęcia praktyk kanibalistycznych.

Związany z SLD profesor Lech Nijakowski z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego gościł w rozgłośni radiowej TOK FM. Rozmowa dotyczyła zmian klimatycznych oraz czyhających na społeczeństwo zagrożeń:

— Jednym rozwiązaniem problemów społecznych związanych z brakiem wody, brakiem jedzenia będzie po prostu eksterminowanie ludzi jako rywali do wody, uprawy, bydła, a być może jako kogoś, kogo można zjeść. Kanibalizm może się okazać bardzo racjonalną strategią — stwierdził Lech Nijakowski.

Dalej naukowiec stwierdził, że prognozy dotyczące nadchodzących katastrof nie odzwierciedlają stanu faktycznego:

– Jeśli chodzi o predykcje klimatologów, wyraźnie widać, że z badania na badanie czarne scenariusze okazują się być zbyt optymistyczne. Widać, że to idzie o wiele szybciej, że występuje w interakcji między elementami środowiska, o których nie zdawano sobie sprawy, że będą tak katastrofalne.

Przeczytaj również: Grodzki porównał się do ks. Popiełuszki. Mocna reakcja dziennikarza

Nijakowski dodał następnie:

— Klimat jest bardzo złożonym zjawiskiem i my czasami nie wiemy, jakie będą interakcje pomiędzy różnymi elementami środowiska. Prosty przykład: okazało się, że topnienie czap lodowych to uwalnianie materii organicznej, gazów uwięzionych pod tym lodem, a więc taki akcelerator, który jeszcze przyspiesza to globalne ocieplenie — oznajmił profesor.

źródło: TOK FM

 

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these