Kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła zwrócić się do Jarosława Kaczyńskiego, by prosić go… o pomoc. Wicemarszałek Sejmu zaniepokoiła się sytuacją w polityce międzynarodowej i jest zdania, że Andrzej Duda powinien niezwłocznie zareagować i zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

— Ubolewam, że prezydent nie jest samodzielny. Dlatego wprost zwracam się do Jarosława Kaczyńskiego, aby doprowadził do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego — powiedziała Kidawa-Błońska podczas nagrania przed budynkiem Biura Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie.

Ponadto podkreśliła, że grozi nam niebezpieczeństwo ze strony Rosji, którego obecny rząd zupełnie nie dostrzega.

— Drodzy państwo, w ostatnich tygodniach z niepokojem obserwujemy wzrost napięcia w polityce międzynarodowej. Polska atakowana jest i szkalowana przez prezydenta Putina, na Bliskim Wschodzie, gdzie stacjonują polscy żołnierze, narasta groźny konflikt — tłumaczyła wicemarszałek Sejmu.

Kandydatka na prezydenta z ramienia KO dodała, że „bezpieczeństwo Polski warte jest tego, żeby wznieść się ponad osobiste uprzedzenia”. Zdaniem Kidawy-Błońskiej w najtrudniejszych momentach wszyscy powinni trzymać się razem.

źródło: wprost.pl

(Visited 143 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj