Prof. Wiesław Wysocki, historyk z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie skomentował nagranie zamieszczone przez Donalda Tuska. Były premier z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nagrał filmik, w którym opowiedział o trudach polskiej historii.

— Pamiętajmy, że Powstańcy ginęli po to, abyśmy mogli co roku, kiedy tylko syreny cichną, wracać do normalnego, bezpiecznego życia wolnych ludzi. Nasza wolność nadaje szczególny sens ich ofierze i dlatego nie możemy w nią zwątpić. Jesteśmy im to winni. Chwała Bohaterom — powiedział Donald Tusk na wideo.

Prof. Wiesław Wysocki na antenie TVP Info stwierdził: — Jest to bardzo przewrotna i pokrętna wypowiedź. Myślę, że Tusk jednak nie ma tego genu polskiego, a przynajmniej jest on o wiele słabszy i zagłuszony przez gen niemiecki — mówił historyk. Ponadto stwierdził, że Tusk nie rozumie w pełni wartości tego wydarzenia, które ukształtowało ducha wolności Polaków.

— To brzmi bardzo obco. Nie wróciliśmy do wolności, my tę wolność widzieliśmy właśnie w tej walce. I dlatego mówimy „chwała poległym, wolność ocalonym”. On tego nie rozumie, dla niego to są jakby dwa różne światy, z których można sobie przechodzić jak z pokoju do pokoju. A my chcemy mieć to poczucie, że kształtujemy w każdych okolicznościach tego ducha wolności. Dzisiaj, gdy inne są zagrożenia, musimy pilnować naszej wolności, by jej nie stracić, mówiąc już dosadnie, na rzecz Brukseli — mówił prof. Wysocki.

Przeczytaj również:  Komunikat Straży Granicznej. Nowe niepokojące doniesienia

Zobacz również: Grodzki cytuje Marksa i apeluje do samorządowców: „Muszą dać odpór temu, co szykuje tzw. nowy ład”

Zobacz również: Sondaż: coraz więcej Polaków chce opuszczenia Unii Europejskiej

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 1 159 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj