Prof. Simon znany jest w mediach jako zagorzały zwolennik szczepionek przeciwko COVID-19. Medyk zasłynął ze swojego ciętego języka wobec tych, którzy niechętnie stosowali się do wprowadzanych obostrzeń. Okazuje się, że wysiłki lekarza zostały zauważone a on sam otrzyma medal za swoje zasługi.

Ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wielokrotnie denerwował się na Polaków, którzy podważali skuteczność szczepionek oraz wprowadzanych obostrzeń. Teraz prof. Simon otrzyma w styczniu medal 75-lecia misji Jana Karskiego. Towarzystwo Jana Karskiego przekazało, iż „głos profesora jest dla wszystkich zrozumiały”, dlatego zasługuje na takie wyróżnienie.

— Jest to głos mocny często wstrząsający, ale wnoszący w sytuację walki ze śmiertelnym wrogiem nie tylko wiedzę medyczną, ale również ład moralny — zapewniło Towarzystwo Jana Karskiego.

Zobacz również: Pierwszy kraj na świecie chce wprowadzić obowiązek szczepień przeciw COVID-19

Przypomnijmy kilka głośnych wypowiedzi zasłużonego medyka. Prof. Simon nazwał nienoszenie maseczek w letnich kurortach „prymitywnym chamstwem”. Podkreślił, że zasłanianie nosa oraz ust to wręcz „patriotyczny obowiązek”.

Przeczytaj również:  Tajemniczy prezent dla Morawieckiego od NBP. Wartość przesyłki przekroczyła 2,5 tys. zł

— Szkoda, że nie wiedzą takich rzeczy dwudziesto-, trzydziestolatkowie, którzy chodzą bez masek i śmieją się z nas – tych, którzy z maseczek korzystają. To brak solidarności społecznej w czystej postaci. Zwykłe, prymitywne chamstwo. Niestety taką mamy prymitywną, niewykształconą część społeczeństwa — mówił profesor.

źródło: medianarodowe.com

(Visited 473 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj